بخشنامه ی بخشودگی جرایم مالیاتی برای تشویق و حمایت تولید ملی

بخشنامه ی بخشودگی جرایم مالیاتی برای تشویق و حمایت تولید ملی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بخشنامه ی بخشودگی مالیاتی در جهت حمایت و تشویق به خوش حسابی فعالین اقتصادی در سال رونق تولید است.

 

به گزارش تابا و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی خوزستان امیدعلی پارسا رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی استان خوزستان که با حضور استاندار، رییس اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی و مدیران مالیاتی در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اولویت اصلی کشور است.

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی فقط وصول کننده درآمد مصوب است، گفت: ما حمایت از تولید و تولید کننده داخلی را از وظایف خود می دانیم.

 

وی درباره ی بخشنامه ی بخشودگی جرایم مالیاتی عنوان کرد: این بخشنامه در جهت حمایت و تشویق به خوش حسابی فعالان اقتصادی در سال رونق تولید است.

 

پارسا ادامه داد: اشخاصی که تا تاریخ ۳۰مهر ماه مالیات خود را پرداخت کنند می توانند از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش استفاده نمایند اما بعد از این تاریخ به ازای هرماه در بخش تولیدی ۲ درصد و در بخش غیرتولیدی ۴ درصد کم می شود بطوریکه در پایان سال جاری حداکثر بخشودگی برای بخش تولید ۹۰ درصد و برای بخش غیر تولیدی ۸۰ در صد جرایم مالیاتی قابل بخشش است.

 

وی به مبارزه با فرار مالیاتی اشاره کرد و گفت: فرار مالیاتی یعنی دروغ و خیانت در حق مردم و کشور است که سازمان امور مالیاتی برنامه ویژه ای برای شناسایی متخلفان در کل کشور دارد.

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: ۸ درصد از درآمد مالیات در اختیار دولت قرار می گیرد در صورتی که در کشورهای دیگر خیلی بیشتر است که همین موضوع سبب افزایش فعالیتهای عمرانی و توسعه ای می شود.

 

هم استانی های گرامی می توانند آخرین اخبار، اطلاعیه های مهم، بخشنامه و دستورالعمل های مالیاتی را ازسامانه www.tax.gov.ir دریافت نمایند و همینطور انتقادات وپیشنهادات خودرا به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۲۲۸۷ مستقیما به مدیرکل امورمالیاتی خوزستان ارسال و یا با شماره تلفن گویای ۳۳۳۳۷۷۵۵ و مرکز ارتباطات مردمی ۱۵۲۶ بصورت شبانه روز مطرح و پاسخ کلیه سوالات خود را دریافت نمایند.