برای توسعه ایستگاه راه آهن اهواز بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان هزینه میشود

برای توسعه ایستگاه راه آهن اهواز بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان هزینه میشود

عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن کشور گفت: توافقات بسیار خوبی با شهرداری اهواز برای توسعه ایستگاه اهواز صورت گرفته و طراحی آن نیز نهایی شده است و بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد‌تومان در این پروژه هزینه می‌شود.

 

به گزارش تابا، مهدی رسولی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های مجدانه‌ای که از سوی راه آهن اهواز صورت گرفته کارهای پروژه‌های ریلی خوزستان بسیار پیشرفت خوبی داشته است.

 

وی افزود: یکی از پروژه‌های مهمی که درباره آن بحث شد پروژه اتصال اهواز به اصفهان بود که می‌توان از آن به عنوان ابر پروژه یاد کرد. نسرسیوم‌های متعددی برای تامین مالی و اجرای این پروژه مراجعه کرده‌اند که اهلیت سنجی شده و مذاکرات لازم با آن‌ها انجام و تعدادی نیز تایید شده‌اند.

 

عضو هیئت مدیره راه آهن کشور با بیان اینکه مراحل قانونی پروژه اتصال اهواز به اصفهان صورت گرفته؛ گفت: امیدواریم با تامین این پروژه به صورت فاینانس بتوانیم کار را آغاز کنیم.

 

وی درباره پروژه اتصال سربندر به خرمشهر بیان کرد: پروژه‌ دیگر اتصال سربندر به خرمشهر است که کنسرسیومی متشکل از منطقه آزاد اروند و سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستند و درباره آنان نیز بحث شد. امیدواریم امسال به‌زودی شاهد کلنگ زدن این پروژه باشیم.

 

رسولی عنوان کرد: موضوع تی او دی و توسعه ایستگاه اهواز نیز مطرح شد که توافقات بسیار خوبی با شهرداری صورت گرفته و طراحی آن نیز نهایی شده است. مشاور این طرح دانشگاه شهید چمران اهواز است و بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد‌تومان در این پروژه هزینه می‌شود. ان‌شاءالله تحولی در شهر اهواز و استان خوزستان به وجود می‌آید.