برای جابجایی زائران،راه های هوایی، ریلی و جاده ای در نظر گرفته شده است وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

برای جابجایی زائران،راه های هوایی، ریلی و جاده ای در نظر گرفته شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به زائران، راه های هوایی، ریلی و جاده ای پیش بینی شده بر همین اساس هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجای زائران لحاظ شده ضمن اینکه حدود سه هزار اتوبوس نیز به شکل رزو پیش بینی کرده ایم تا در صورت تقاضای بیشتر با یک فراخوان اضافه شود.

 

به گزارش تابا، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از زیر ساخت های مرز شلمچه در جمع خبرنگاران افزود: آنچه ما برای ساماندهی فعالیت های اعزام زائران اربعین به عنوان وزارت راه و شهرسازی در دستور کار داریم در سه قالب تعریف می شود.

 

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: نخست پایانه های مسافربری است که باید برای آنها ظرفیت سازی و رفع نواقص کنیم و با طراحی مناسب در جهت گسترش ظرفیت ها برای ورود و خروج آسان زائران بکوشیم.

 

وی تصریح کرد: دیگر فعالیت ما در رابطه با راه های مواصلاتی است که باید بهسازی و کیفی سازی آن را در نظر بگیریم و بنا به ضرورت این موضوع در دستور کار قرار دارد و تا چند روز آینده به اتمام می رسد.

 

اسلامی افزود: ساماندهی سرویس های حمل و نقل از دیگر فعالیت وزارت راه و شهرسازی است تا بتواند برای دسترسی زائران به پایانه های مرزی ظرفیت لازم را عرضه کنیم.

وی افزود: پروازها را نیز از شهرهای همجوار شهرهای مرزی اضافه می کنیم تا بتوانند زائران را جابجا کنند.

 

وی گفت: قطار هم به صورت فوق العاده برای خرمشهر و کرمانشاه برای جابجایی زائران در نظر گرفته ایم به ویژه برای شلمچه که ریل باس در نظر گرفته که به شکل متناوب رفت و آمد می کند و زائران را از ایستگاه راه آهن خرمشهر به مرز شلمچه منتقل می کند.

 

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: خوزستان یکی از استانهایی است که نیاز فراوانی به گسترش زیر ساخت های حمل و نقل دارد که برنامه های زیادی را نیز اجرا کردیم و در جلسه ای که با استاندار داشتیم در جهت گسترش آن و بهسازی و نوسازی زیر ساخت ها به توافقاتی رسیدیم.