برای فرمانداران خوزستان معاون زن منصوب می شود

برای فرمانداران خوزستان معاون زن منصوب می شود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر استفاده از بانوان در مناصب مدیریتی استان گفت: برای فرمانداران خوزستان معاون زن منصوب می شود.

به گزارش تابا؛علی‌حسین حسین‌زاده در حاشیه مراسم تجلیل از بانوان پیشکسوت عرصه جهاد و مقاومت دوران دفاع مقدس در قرارگاه کربلا (گلف سابق) در اهواز، اظهار داشت: این تصمیم به دلیل سهم پایین زنان در مناصب مدیریتی استان اتخاذ شده است.

 

وی با بیان اینکه به کارگیری زنان در مناصب اجرایی در راستای الگوسازی از نخبگان جامعه است، افزود: در بحث اقتدار نظام جمهوری اسلامی بیشتر به دستاوردهای فیزیکی و عینی، اعم از نظامی و پزشکی توجه شده این در حالیست که پیامدها و دستاوردهای معنوی زیادی داریم که اقتدار نظام می تواند بیشتر از آنها نشات گیرد.

 

حسین زاده اضافه کرد: یکی از پیامدهای معنوی که در جامعه ما شکل گرفته و باعث اقتدار نظام شده ، سرمشق گرفتن از عاشورا و حماسه حسینی است که این الگو می تواند برای بشریت جاویدان شود.

 

وی ادامه داد: در این راستا برنامه ریزان کشور باید با استفاده از افراد فعال در این حوزه رفتاری و میدان فرهنگی، طرح ها و چارچوب هایی پیش بینی کنند و بانوان یکی از مظاهر همین سرمشق ها و الگوها هستند که باید در کارهای اجرایی بکارگیری شوند و این با نگاه فمنیستی بسیار متفاوت است.

 

حسین زاده همچنین در این مراسم با تاکید بر الگوسازی در حوزه های رفتاری در جامعه، گفت: در راستای سیاست های استانی و کشوری باید الگوهای مناسب اتخاذ شود و بانوان در حوزه فرهنگ عاشورایی و حماسه حسینی یکی از این سرمشق ها به شمار می آیند.