برای نیمه شمالی خوزستان رگبار، رعدوبرق و تندباد در پیش است

برای نیمه شمالی خوزستان رگبار، رعدوبرق و تندباد در پیش است

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: از اواخر وقت امروز (۱۴ آذرماه) رگبار، رعدوبرق و تندباد لحظه‌ای به‌ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات را در پیش خواهیم داشت.

 

به گزارش تابا؛محمد سبزه‌زاری، اظهار کرد: از امروز تا اواسط روز جمعه هفته جاری با ورود و استقرار سامانه باران‌زا به استان خوزستان، به تدریج افزایش ابر و از اواخر وقت امروز رگبار، رعدوبرق و تندباد لحظه ای به‌ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات را خواهیم داشت.

 

وی افزود: با توجه به حجم بارش‌ها، آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل‌ها در برخی نقاط پیش‌بینی می‌شود. بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و شمال خلیج فارس نیز طی این ایام، مواج است.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع پدیده مه، تصریح کرد: به علت وقوع پدیده مه، صبح امروز دید افقی در اهواز به ۵۰ متر و در بستان به ۲۰۰ متر رسید. میزان دید افقی در شهرهای ديگر خوزستان بیش از ۱۰۰۰ متر گزارش شده است.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته بهبهان با ۲۵ و ایذه با ۱۰ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۱۳ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.