برای کنترل آمار غرق شدگی در استان تمامی دستگاه های مربوطه ورود کنند

برای کنترل آمار غرق شدگی در استان تمامی دستگاه های مربوطه ورود کنند

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه آمار غرق شدگی در خوزستان بیشتر از استان های شمال کشور است گفت: شورای سلامت و امنیت غذایی استان برای کاهش آمار غرق شدگی ورود کند.

 

به گزارش تابا؛محمد صادق کریمی کیا روز چهارشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی خوزستان در سرسرای شهید رجایی استانداری بیان کرد:  و این موضوع بر افزایش تعداد غرق شدگان در خوزستان تاثیر گذاشته است.

 

وی گفت: از سال ۹۳ تا ۹۵ سالانه بیش از ۱۴۰ نفر در خوزستان غرق شدند که با برنامه ریزی انجام شده آمار غرق شدگی در سال ۹۶ به یکصد نفر کاهش یافت.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان افزود: با برنامه های فرهنگی و نصب تابلوهای هشدار و آشنایی مردم با خطرات رودخانه ها می توان آمار غرق شدگان خوزستان کاهش داد.

 

وی ادامه داد: برخی مناطق در خوزستان برای شنا بسیار خطرناک هستند مثل بخشی از رودخانه کارون در شوشتر در محدوده پل کابلی ،که از زمان احداث در ۱۵ سال پیش تاکنون ۱۵ نفر در این منطقه غرق شدند.

 

کریمی کیا بیان کرد: بارش خوب باران در پاییز و زمستان امسال و پرآب شدن رودخانه ها باعث می شود تا تابستان آینده رغبت مردم برای شنا در رودخانه ها بیشتر شود به همین منظور لازم است برای کنترل آمار غرق شدگی در استان تمامی دستگاه های مربوطه ورود کنند.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت:همچنین مسافران زیادی در ایام نوروز وارد خوزستان می شوند که اطلاعی از میزان خطر رودخانه ها ندارند که باید اطلاع رسانی انجام شود.

 

وی افزود: کانال های کشاورزی در بسیاری از شهرستان های استان از شهرها عبور می کنند و افراد زیادی در این کانال ها غرق می شوند که برای جلوگیری از غرق شدن در این کانال ها باید اقدامات ایمن سازی انجام و دستگاه های مربوطه باید به این موضوع رسیدگی کنند.

 

کریمی کیا ادامه داد:برخی مناطق خطرناک در اطراف رودخانه ها باید برای شنا کردن مسدود شود و امکانات ایمنی در اطراف رودخانه ها برای نجات افراد در معرض خطر غرق شدن، مستقر شود.
وی گفت: مسئولان و مدیران باید پیش از وقوع حادثه پیشگیری کنند و نباید پس از رخ دادن حادثه به فکر حل مشکل شد.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: وزیر کشور ابلاغیه ای را در خصوص اجرای طرح نشاط اجتماعی در خوزستان و تشکیل کارگروه دراین خصوص صادر کرده است.

 

وی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون برنامه های فرهنگی و اجتماعی باهدف ایجاد نشاط درخوزستان برگزار، و مقرر شده که برنامه های استانی این طرح در اهواز برگزار شود.