برخورد با شرکت های مسافربری متخلف در صورت عدم توجه به نرخ کرایه مصوب

برخورد با شرکت های مسافربری متخلف در صورت عدم توجه به نرخ کرایه مصوب

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: کرایه حمل و نقل سواری و اتوبوس ها براساس عرضه و تقاضا توسط تشکل های صنفی تعیین می شود و کلیه شرکت‌ها باید بر اساس نرخ مصوب عمل کنند.

 

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامی نیا از فعالیت یک هزار و ۴۱۵ دستگاه خودروی سواری کرایه عمومی در سطح استان خبر داد و افزود: هر شرکتی که بتواند ضوابط ما را در چهارچوب تعیین شده فراهم کند، می تواند پروانه فعالیت حمل و نقلی در حوزه اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه را دریافت کند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد: جمع کل رانندگان مسافربری استان اعم از اتوبوسی، مینی بوسی و تاکسی ۶ هزار و۵۹۳ است و خدمات جابجایی مسافر را انجام می‌ دهند.

 

وی اظهار کرد: کرایه حمل و نقل سواری و اتوبوس ها براساس عرضه و تقاضا توسط تشکل های صنفی تعیین می شود اما کرایه مینی بوس ها در کمیته نرخ گذاری با ریاست فرمانداری ها تعیین می شود که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای یکی از اعضاء این کمیته است.

 

بهرامی نیا بیان کرد: نرخ کرایه به طور معمول متناسب با نرخ تورم و افزایش صورت گرفته در سایر بخش ها، در بخش حمل و نقل تصمیم گیری و اعمال می شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد: کلیه شرکت‌ها باید بر اساس نرخ مصوب عمل کنند و درصورتی که شرکتی خلاف مقررات عمل کند با آن بر خورد خواهد شد.