برخورد با عوامل کشتار غیر مجاز مرغ زنده توسط دامپزشکی خوزستان

برخورد با عوامل کشتار غیر مجاز مرغ زنده

مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان گفت: عرضه وکشتار غیر مجاز مرغ زنده در خارج از کشتارگاههای صنعتی طیور در شرایط غیر بهداشتی و بدون نظارت دامپزشکی ، سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازد.

 

به گزارش تابا؛ دکتر مصطفی کنارکوهی افزود: آلودگی محیطی ناشی از کشتار و پرکنی مرغ زنده ، انتشار آلودگیهای ثانویه خطر شیوع بیماریهای مشترک بین انسان و دام و بهم ریختن مبلمان شهری تنها بخشی از معضلات کشتار و عرضه غیرمجاز مرغ زنده می­باشد.

 

دکتر کنارکوهی اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون در حدود ۷۰۸ پرونده به مراجع قضایی و تعزیرات در این خصوص ارجاع شده که منجر به پلمب ۹۶ واحد و تغییر کاربری ۱۰۳ واحد شده است.

 

دکتر کنارکوهی گفت: رسیدن به نتایج مطلوب در این خصوص نیازمند همکاریهای بین بخشی دستگاههای مرتبط خصوصاً شهرداری ها مراکز بهداشت ، سازمان صمت ، نیروی انتظامی و … می باشد . ضمناً لازم است با فرهنگ سازی و آموزش کافی در خصوص مضرات این معضل بهداشتی اطلاع رسانی و آگاهی کافی به شهروندان عزیز داده شود .

 

وی در پایان بیان کرد: اداره کل دامپزشکی استان و ادارات دامپزشکی مستقر در شهرستانها همچون گذشته با موارد کشتار غیر مجاز مرغ زنده به شدت برخورد نموده و از شهروندان گرامی درخواست می شود که از خرید مرغ زنده که بدون هیچگونه نظارت بهداشتی عرضه میشود خودداری نمایند .