برداشت میگو از مزارع پرورشی آبادان آغاز شد

برداشت میگو از مزارع پرورشی آبادان آغاز شد

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات خوزستان از آغاز فصل برداشت میگوی پرورشی در مزارع چوئبده آبادان خبرداد.

 

به گزارش تابا؛کورش میرزایی اظهار کرد:میگوهای تولیدی خوزستان از نوع وانامی است که رشد سریع، بازماندگی بالا و مقاوم بودن به بیماری‌ها از مهمترین ویژگی‌های اینگونه است. در سال جاری ۱۷ مزرعه در وسعت ۱۸۷ هکتار مفید زیر کشت میگو پرورشی قرار گرفت و پرورش دهندگان در این سطح میگو برداشت می‌کنند.

 

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات خوزستان با بیان اینکه افزایش هزینه‌های تولید و بروز بیماری لکه سفید در بخشی از استخرها در کاهش برداشت میگوی پرورشی تاثیرگذار بوده است، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی چوئبده آبادان برداشت شود .

 

میرزایی خاطر نشان کرد: میگوی تولیدی در مجتمع پرورش میگو چوئبده به علت عدم استفاده از آنتی بیوتیک و مواد شیمیایی در طول دوره پرورش، دارای کیفیت و بازارپسندی بالایی جهت صادرات است.

 

وی گفت‌: برداشت میگو از مزارع پرورشی چوئبده آبادان تا نیمه مهرماه سال جاری ادامه دارد.

 

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات خوزستان عنوان کرد: همچنین در سال جاری با حمایت‌های شیلات خوزستان و در راستای ایجاد تنوع گونه‌ای و ایجاد رونق تولید و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه مجتمع چوئبده، تعداد ۱۴ مزرعه در سطحی معادل ۷۸ هکتار نسبت به پرورش ماهی سی باس اقدام کردند.