برپایی موکب عید غدیر در خرمشهر ممنوع است

برپایی موکب عید غدیر در خرمشهر ممنوع است

 معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:توزیع غذای نذری در آیین‌های خیابانی جشن عید غدیر خم و نیز برپایی موکب در خرمشهر ممنوع است.

 

به گزارش تابا؛محمد حیدری  در نشست هماهنگی برگزاری آیین عید غدیر در فرمانداری خرمشهر بیان کرد:کسانی که غذای نذری دارند می‌توانند از طریق قرارگاه امام حسن(ع) و سایر موسسه‌های خیریه به صورت بسته‌های معیشتی در اختیار خانوارهای بی‌بضاعت قرار دهند.

 

وی مشارکت اجتماعی مردم را از راهکارهای مهم پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در برپایی آیین عید غدیر و نیز عزاداری ماه محرم و صفر دانست افزود: به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در دهه محرم از طریق توزیع غذای نذری، باید فرهنگ کمک‌ مالی از طریق واریز به حساب افراد بی‌بضاعت در بین مردم نهادینه شود.

 

حیدری ادامه داد: متولیان مساجد و حسینیه‌ها در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند اجازه برگزاری آیین های عزاداری در دهه محرم را نخواهند داشت.

 

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هنگام برگزاری جشن غدیر در مساجد خرمشهر تاکید کرد و گفت: متولیان مساجد ضمن رعایت مدت زمان کوتاه برگزاری آیین‌ها، و فاصله‌گذاری اجتماعی باید یک چهارم فضای مسجد را اشغال کنند.