برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب هندیجان

برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب هندیجان

نمایشگاه کتاب هندیجان از ۱۹ دیماه تا ۲۲ بهمن ۹۷ با بیش از هزار عنوان و سیزده هزار جلد کتاب از ناشران معتبر کشور در مجتمع خلیج فارس هندیجان برپا شد.

به گزارش خبرنگارخبرنگار تابا، از هندیجان مسعود میرزاپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان اظهار کرد: هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه تعمیم فرهنگ کتابخوانی و توسعه بنیان های کتابخوانی است.

مسعود میرزاپور با بیان اینکه این نمایشگاه می تواند شروع خوبی برای کودکان، نوجوانان و جوانان در مسیر رشد فکری و فرهنگ کتابخوانی هندیجان باشد افزود: اقدامات و برنامه ریزی های خوبی برای بهره مندی بیشتر دانش آموزان سطوح مختلف تحصیلی مدارس ، پیش دبستانی ها و حتی دانشگاهیان از کتاب های نمایشگاهی انجام شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد از کتب ارایه شده در این نمایشگاه با تخفیف ۵۰ درصد و بخش اندکی از کتابها با تخفیف ۴۰ درصدی به علاقه مندان عرضه می شود.

میرزاپور با بیان اینکه تنوع و محتوای کتابها به گونه ای است که همه طیف ها و سلایق را پوشش خواهد داد اضافه کرد: در این نمایشگاه به لحاظ موضوعات قرآنی، تاریخ، دین و مذهب، ادبیات ، هنر، پزشکی، کودک، خلاقیت و سرگرمی ، بیش از یکهزار عنوان را در خود جای داده است.

وی اعلام کرد: در این نمایشگاه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، علاوه بر ۵۰ درصد تخفیف ، بیش از دو هزار جلد کتاب نیز به دانش آموزان بویژه دانش آموزان روستایی اهدا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان پیش بینی کرد: بیش از پنج هزار نفر در طول مدت برگزاری نمایشگاه ، از این رویداد فرهنگی بازدید به عمل آورند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی هندیجان گفت: در این دوره و به مناسبت جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، بسته های اهدایی کتاب و نوشت افزار به افراد بی بضاعت و تحت پوشش نهادهای حمایت گر از قبیل کمیته امداد و بهزیستی تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است آیین افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب هندیجان با بیش از ۱۳ هزار جلد کتاب ظهر چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ با حضور امام جمعه ، فرماندار، پیشکسوتان فرهنگ و هنر ،مردم ، مسئولین و اصحاب رسانه در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس هندیجان برگزار شد و تا ۲۲ بهمن ماه ۹۷ با ساعات بازدید ۸ صبح تا ۲۱ شب ادامه خواهد داشت./ ناصرحکیمی خبرنگار