برگزاری همایش ملی سیلاب ۹۷-۹۸ اگر تکرار شود به زودی در اهواز برگزار می شود؛

برگزاری همایش ملی سیلاب ۹۷-۹۸ اگر تکرار شود

همایش ملی  سیلاب ۹۷-۹۸ اگر تکرار شود  از ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه با همت دانشگاه شهید چمران اهواز، استانداری سازمان آب و برق خوزستان در مرکز همایش های بین المللی بوستان اهواز به منظور بررسی دقیق تر و علمی سیلاب اخیر و چالشهای تکرار آن، برگزار میشود.

 

به گزارش تابا ، پیش از ظهر امروز، یکشنبه ۱۹ آبان ماه نشست خبری با اصحاب رسانه به منظور اطلاع رسانی در خصوص برنامه های همایش ملی سیلاب اگر تکرار شود در گیت بوستان اهواز با حضور مسئولین همایش برگزار شد و از پوستر این برنامه رونمایی به عمل آمد.

 

کاشفی پور، رییس همایش ملی سیلاب با اشاره به اینکه کار این همایش از اردیبهشت سال جاری و به دستور وزیر نیرو آغاز شده است، اظهار کرد: پس از ایجاد یک سایت علمی و اعلام فراخوان برای ارسال مقالات، از مجموع ۱۷۲ مقاله ارسال شده به سایت همایش، پس از داوری ۷۲ مقاله بصورت شفاهی و ۷۳ مقاله بصورت پوستری انتخاب شدند همچنین ۱۲ مقاله اجتماعی که ۴ مقاله از آنها به صورت ویژه ارائه میشوند.

 

او افزود: این همایش طی ۳ روز و از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در اهواز برگزار میشود که اولین نشست تخصصی آن با عنوان درس آموخته های سیلاب و تطبیق نظامنامه مدیریت سیلاب با استاندارد سامانه فرماندهی حادثه در ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر روز ۲۱ آبان ماه برگزار خواهد شد.

 

کاشفی ضمن شمردن عناوین دیگر کارگاه های تخصصی این همایش، تصریح کرد: هواشناسی و پیش بینی بارش هیدرولوژی شهری و روستایی، مدیریت حوضه آبریز در سیلاب، مهندسی رودخانه و سیل(سازه ها، حریم بستر، لایروبی فرماندهی و مدیریت سیلاب دشت) سیل و تبعات اجتماعی اقتصادی بهداشت و امنیت، سیل، فرصت‌ها و تهدیدهای زیست محیطی و منابع طبیعی، از محور های همایش ملی ” سیلاب ۹۷-۹۸ اگر تکرار شود” هستند.

 

در ادامه احدیان، دبیر همایش یکی از نکات کلیدی این کنفرانس را دعوت از بزرگان کشور که مستقیماً فرماندهی سیلاب را در بخش های مردمی و نظامی بر عهده داشتند عنوان کرد و گفت: در افتتاحیه این همایش مقامات استانی و کشوری حضور خواهند داشت همچنین یکی از برنامه های این همایش مصاحبه با اشخاص تاثیرگذار در بخش مدیریت سیل و ارائه تجربه ی آنها به صورت مستند است.