برگزیدگان هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم معرفی شدند مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:

برگزیدگان هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم معرفی شدند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: از تعداد ۳۱ هزار و ۱۴۰ اثر رسیده به دبیرخانه استانی این جشنواره، ۱۴۳ اثر در این دوره از جشنواره به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

 

به گزارش تابا؛ کورش مودت اظهار کرد: جشنواره استانی نوجوان سالم برای هشتمین سال پیاپی با هدف کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در استان خوزستان و با برنامه ریزی اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

 

وی با برشمردن سایر اهداف برگزاری این جشنواره استانی، عنوان کرد: افزایش مهارت و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی، توانمندسازی جامعه هدف در برابر آسیب های اجتماعی و ترویج زندگی سالم از جمله مهمترین اهداف و کارکردهای برگزاری این جشنواره استانی است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به محورهای برگزاری این جشنواره، توضیح داد: پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر، پیشگیری از مصرف دخانیات و خشونت از جمله محورهای برگزاری این جشنواره است.

 

مودت ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره در قالب رشته هایی از قبیل فیلم کوتاه، عکس، مقاله، انشا، نقاشی، روزنامه دیواری، نرم افزار و ابتکارات پیشگیری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۴۳ اثر به عنوان آثار برگزیده شناخته شدند.

 

وی در پایان گفت: از ۱۴۳ اثر برگزیده استانی بالغ بر ۴۵ اثر به مرحله کشوری راه خواهند یافت و فرآیند داوری آنها در دبیرخانه کشوری جشنواره نوجوان سالم انجام خواهد شد.