بزودی حقوق معوق کارگران هفت تپه پرداخت می شود

بزودی حقوق معوق کارگران هفت تپه پرداخت می شود

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درخصوص زمان پرداخت حقوق معوق کارگران هفت تپه نیز گفت:نمی‌توان الان زمان دقیقی برای پرداخت حقوق این کارگران اعلام کرد اما تمام تلاش ما این است که به زودی این امر محقق شود.

 

به گزارش تابا؛احمد نادری پیرامون وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با بیان اینکه مساله واگذاری شرکت هفت‌تپه یکی از مسایل بلند مدت در این حوزه است افزود: واگذاری این شرکت به دولت یا به کسی که اهلیت لازم را دارد در دست پیگیری است.

 

وی گفت: امید اسدبیگی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به دلایل مختلفی که ثابت شده است صلاحیت عهده‌داری امور این شرکت را دارا نیست.

 

نادری با بیان این که سفر اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به هفت‌تپه نتایج خوبی در برخواهد داشت گفت: در این سفر یکروزه ارزیابی میدانی از شرکت نیشکر هفت‌تپه انجام شد، با کارگران هفت تپه بدون واسطه صحبت شد و علاوه بر آن با نماینده کارگران و مسئولان استانی در این رابطه گفت‌وگو شد.

 

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به نتایج جمع‌بندی‌ این سفر بیان کرد: یکی از مطالبات کارگران هفت تپه که مطالبه ای کوتاه مدت است پرداخت حقوق معوقه آن‌ها است که خواسته به حقی است. این کارگران ۴۹ روز اعتصاب کرده‌اند تا صدایشان را به گوش مسئولان برسانند و امروز ما آمدیم تا صدای کارگران هفت‌تپه باشیم.

 

وی درخصوص زمان پرداخت حقوق معوق کارگران هفت تپه نیز گفت:نمی‌توان الان زمان دقیقی برای پرداخت حقوق این کارگران اعلام کرد اما تمام تلاش ما این است که به زودی این امر محقق شود.

 

نادری یکی دیگر از موارد پیگیری شده برای کارگران هفت تپه را مساله بازگشت به کار کارگرانی که عفو خورده‌اند بیان کرد و گفت: نظر این است تمامی کارگرانی که مورد عفو قرار گرفته‌اند به کار خود بازگردند چراکه این کارگران زن و بچه دارند و نباید اجازه داد زندگی آنان از هم بپاشد از این رو در این باره باید با قوه قضاییه و نهادهای متولی دیگر به هماهنگی برسیم.

 

وی خاطرنشان کرد: به محض بازگشت به تهران پیگیری مشکلات هفت‌تپه آغاز می شود، در هفته جاری ابتدا مسئولان مربوطه اعم از وزرا و روسای سازمان‌های متولی را خواهیم خواست و برخی از آن‌ها را نیز به مجلس احضار می‌کنیم تا به یک زمان‌بندی مشخص برای سه موضوع واگذاری شرکت، بازگشت به کار کارگران عفو خورده و پرداخت حقوق معوق کارگران برسیم.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رایزنی با قوه قضاییه در رابطه با مشکلات هفت تپه آغاز شده است و در دیدار با رییس قوه قضاییه مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه پیگیری خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: اگر مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه دست به دست هم بدهند که خواهند داد مشکلات کارگران هفت‌تپه برطرف می شود.

 

نادری اظهار داشت: با توجه به تمهیداتی که اتخاذ خواهد شد می توان قول داد که مردم و کارگران به صورت صد در صد به آینده این شرکت امیدوار باشند چراکه هفت‌تپه تنها صحبت چند هزار کارگر نیست بلکه مساله جهش تولید در قسمتی از کالاهای اساسی کشور است و تمام تلاش ما برای عملیاتی شدن این مسایل است.