بعد از ۲۰ سال هچ اقدامی برای جابجایی ساکنان بافت فرسوده انجام نشده

بعد از ۲۰ سال هچ اقدامی برای جابجایی ساکنان بافت فرسوده انجام نشده

نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ۲۰ سال است که موضوع جا به جایی ساکنان بافت فرسوده و مناطق آلوده به نفت در مسجد سلیمان مطرح است اما تاکنون اقدامات در حد انتظار نبوده است.

 

به گزارش تابا؛علی عسکر ظاهری عبدوند در جلسه ستاد بحران مسجد سلیمان در سرسرای نفت  بیان کرد: تهدید امنیتی در حوادث طبیعی از اصلی‌ترین تهدیدات است که جا دارد از فرماندار و سایر نیروهای نظامی و انتظامی برای حفظ آرامش و برقراری امنیت مناطق زلزله‌زده تقدیر کنیم.

 

وی افزود: باتوجه به خسارت وارد شده و بلاتکلیفی مردم زلزله زده نیاز است برای بازسازی و ترمیم منازل سهم بیشتری از منابع استانی در اختیار مسجدسلیمان قرار گیرد.با توجه به فرا رسیدن فصل گرما در خوزستان مشکلات زیادی برای مردم زلزله زده ایجاد شده است.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اسکان اضطراری مردم زلزله زده باید ساماندهی شود و هر چه سریع‌تر وضعیت مردم آسیب دیده مشخص شود.

 

وی بیان کرد: ۲۰ سال است که موضوع جا به جایی ساکنان بافت فرسوده و مناطق آلوده به نفت در مسجد سلیمان مطرح است اما تاکنون اقدامات در حد انتظار نبوده است.

 

ظاهری عبدوند گفت: شهرستان مسجدسلیمان در جایگاهی قرار گرفته که توسعه در آن هنوز معنی پیدا نکرده است.

 

وی ادامه داد: اکنون ۸۵ هکتار زمین در اختیار نفت است اما تعیین تکلیف نشده و اگر قرار است خریداری شود نباید پشت گوش انداخته شود.

 

نماینده مردم مسجد سلیمان درمجلس شورای اسلامی گفت: ۲۲ اداره در این شهرستان بر اثر زلزله آسیب دیدند و چهار اداره نیز غیر قابل استفاده است؛ درخواست داریم که محل های جدیدی برای آنها در نظر گرفته شود.

 

ظاهری ادامه داد: بنیاد مسکن نیاز است که با عزم جدی پای کار باشد؛ اکنون خانواده‌های بلاتکلیف باید در اولویت برای اسکان و جابجایی قرار گیرند.

 

وی افزود: شب گذشته از منطقه زلزله زده ای دیدن کردم و بیش از ۲۰ خانواده سرگردان بودند و حتی جای خواب نداشتند.