بیانیه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در آستانه فرا رسیدن نیمه خرداد و سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)

امروزه شاهد آن هستیم که آرمان های حضرت امام خمینی «ره» در سرتاسر جهان طنین انداز شده است و این آرمان های والا با شکافتن مرزهای جغرافیایی در قلب مردم آمریکا و سایر آزادی خواهان جهان نفوذ کرده است و به ثمر نشسته است.

به گزارش تابا، دکتر کاویانی در متن این بیانیه تشریح کرد: امسال در حالی در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به سوگ می نشینیم که آرمان های آن امام حکیم بیشتر رنگ واقعیت به خود گرفته و ان شاءالله به زودی نداهای حق طلبی ایشان زمزمه راه ملت های دیگر خواهد بود زیرا به تعبیر مقام معظم رهبری، ایشان تکیه گاه ملت بود. دکتر کاویانی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در مورد شخصیت امام خمینی «ره» می فرمایند؛ جمهوری اسلامی در ابتدای انقلاب تنها چیزی که داشت ملت با ایمان و رهبر مقتدر مثل حضرت امام بود، الگوی امام چگونه است؟ اینها برای ما درس است.

اولا *امام در مواجه با دشمنی ها و دشمنان برخورد شجاعانه و فعال داشت* برخورد از روی ضعف و انفعال نداشت.

دوم *از هیجان زدگی پرهیز می کرد* امام در مقابل حوادث هیجان زده نمی شد.

سوم *امام اولویت ها را رعایت می کرد*، تمرکز بر اولویت ها می کرد

چهارم *اعتماد بر توانمندی های مردم* می کرد.

امام ملت ایران را ملت بزرگ و آگاه و توانایی می دانست به آنها اعتماد می کرد و به آنها خوشبین بود، مخصوصا به جوانان.

 

پنجم *بی اعتمادی به دشمن*، یک لحظه امام در طول ده سال حضور با برکت خود در راس انقلاب اسلامی به دشمن اعتماد نکرد.

ششم *اهتمام به همبستگی و اتحاد ملت*، هرچیزی که ملت را به دو دسته تقسیم کند به دو قطب تقسیم کند از نظر امام مردود بود.

هفتم *ایمان و اعتقاد راسخ به نصرت الهی و به وعده الهی*، من به شما عرض می کنم ما بعد از امام همان راه امام را مو به مو دنبال کرده ایم و انشاالله خواهیم کرد.

دکتر کاویانی ضمن تسلیت سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی «ره» و گرامی داشت سالروز قیام پانزده خرداد بیان کرد بار دیگر همراه با ملت ولایت مدار ایران اسلامی، با آرمان های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت می کنیم و راه آن حکیم بزرگوار را ادامه خواهیم داد.