بیش از ۹ هزار پرونده دیگر برای پرداخت خسارات به کشاورزان سیل زده تایید شد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان:

بیش از ۹ هزار پرونده دیگر برای پرداخت خسارات به کشاورزان سیل زده تایید شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه در هفته جاری خسارات ۹۰ درصد از پرونده‌های مربوط به زمین های کشاورزی آسیب دیده از سیلاب استان پرداخت خواهد شد، گفت: پژوهشگاه فضایی کشور ۹ هزار و ۱۰۰ پرونده دیگر را برای دریافت خسارات تایید کرده است.

به گزارش تابا؛فاضل عبیات اظهارداشت: گروه سنجش از دور پژوهشگاه فضایی ایران از ۲۶ فرودین ماه امسال به سفارش سازمان آب و برق خوزستان، اقدام به تهیه نقشه محدوده سیل و پهنه‌های آبی جنوب استان خوزستان از اهواز تا آبادان کرده است.

 

وی گفت:با تایید این پژوهشگاه طی روزهای آینده کار پرداخت ۵۰ درصد از خسارت‌های مربوط به ۹ هزار و ۱۰۰ متقاضی دریافت خسارت انجام می‌شود.

 

به گفته وی از مجموع پرونده‌های خسارت سیل تا پایان مهرماه کار پرداخت خسارت به ۱۱ هزار و ۲۰۰ پرونده انجام شده و کار نهایی سازی و بارگذاری بخش قابل توجهی از دیگر پرونده‌ها جهت معرفی به بانک‌ها در هفته جاری به پایان می‌رسد.

 

رئیس کارگروه رسیدگی به خسارات کشاورزی سیل در استان خوزستان گفت:جمع خسارت‌های مربوط به این پرونده‌ها بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال بوده که با پرداخت آنها نسبت پرونده‌های تایید شده به ۹۰ درصد خواهد رسید.

 

عبیات تصریح کرد: کار بررسی ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده دیگر در پژوهشگاه فضایی در حال انجام است و با پیگیریهای صورت گرفته امیدواریم که به زودی تکلیف این پرونده‌ها نیز روشن شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: پس از پرداخت ۵۰ درصد نخست هر پرونده، کار پرداخت ۵۰ درصد دوم نیز با سرعت آغاز می‌شود