بیمه محصولات کشاورزی خوزستان به ۳۴۹هزار هکتار رسید

بیمه محصولات کشاورزی خوزستان به ۳۴۹هزار هکتار رسید

مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: بیمه محصولات کشاورزی خوزستان در سال زراعی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ به رقم ۳۴۹هزار هکتار رسید.

 

به گزارش تابا؛محمد آلاله با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی در استان خوزستان تا پایان دی ماه امسال خواهد بود و این زمان تمدید نخواهد شد از کشاورزان و باغداران خواست محصولات خود را در برابر حوادث طبیعی و غیرقابل پیش بینی بیمه کنند تا امکان حمایت دولت از بخش کشاورزی در یک فرایند قانونی فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه گندم و کلزا همچنان در صدر حجم اراضی بیمه ای امسال قرار دارند افزود: ۵۴درصد حق بیمه را دولت و ۴۶درصد را کشاورز پرداخت می کند.

 

آلاله با تصریح بر این موضوع که حمایت دولت از بخش کشاورزی تنها از مسیر بیمه امکان پذیر است و این مساله در سخنان اخیر رئیس جمهوری با مسئولان ارشد وزارت کشاورزی به صورت شفاف بیان شد افزود:حوادث طبیعی نظیر تگرگ ، سیل ، خشکسالی ، سرمازدگی همواره در کمین کشاورزان است از این رو نباید از بروز این حوادث غافل شد.

 

مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان همچنان امیدوار است سقف بیمه محصولات کشاورزی در استان در مهلت قانونی به رقم ۸۰۰هزار هکتار برسد.

 

وی با بیان اینکه امنیت بخش کشاورزی استان با بیمه گره خورده است افزود: چنانچه کل ۱٫۲میلیون هکتار زمین های دیم و آبی استان زیرپوشش قرار گیرد بخش کشاورزی استان پویا و کاملا’ اقتصادی و سودآور خواهد شد.

 

مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان در ادامه گفت: امسال ۱۰میلیون و ۷۰۰هزار قطعه طیور صنعتی خوزستان را در برابر حوادث و بیماری ها بیمه شده است.

 

وی با بیان اینکه بر اساس الزام قانونی و به منظور حفظ سلامت مردم ، همه مراحل تولید جوجه یک روزه تا مرحله عرضه به بازار در مسیر بیمه قرار دارد افزود: تلاش می شود پرداختی حق بیمه با اعمال ضرایب کاهش یابد تا رغبت کشاورزان ، مرغداران و دامداران به بیمه محصولات و فراورده های تولیدی افزایش یابد.

 

مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان از بیمه ۱۶۳هزار راس دام سبک و سنگین و کلنی زنبور عسل در استان خبر داد و افزود: استقبال دامداران و پرورش دهندگان زنبور عسل در سال های اخیر روندی افزایشی داشته است ولی تا رسیدن به حد مطلوب که متضمن حفظ منافع تولیدکنندگان از طریق بیمه باشد فاصله زیادی داریم.

 

مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گفت: بیمه بخش آبزیان پرورشی (ماهی و میگو) از اول اسفند ماه ۱۳۹۷ در استان خوزستان شروع می شود.

 

آلاله با اشاره به اینکه پرورش آبزیان(سردابی و گرمابی) به خصوص میگوی پرورشی همواره در معرض خطرات ناشی شیوع بیماری و تلفات بوده است از پرورش دهندگان آبزیان استان خواست فراورده های خود را بیمه کنند.