تامین مالی واحد های کوچک و متوسط از طریق حضور در تابلوی معاملاتی SME فرابورس

تامین مالی واحد های کوچک و متوسط از طریق حضور در تابلوی معاملاتی SME فرابورس

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت :واحدهای کوچک و متوسط استان می توانند با بهره مندی از بسته های حمایتی شرکت شهرک های صنعتی با اخذ شرایط لازم در بازار فرابورس ایران جهت تامین مالی و استفاده از دیگر مزایای بازار سرمایه اقدام نمایند.

 

به گزارش تابا ، اخلاق محمدیان در خصوص تامین مالی صنایع کوچک از طریق فرابورس و اهمیت آن بیان داشت: هم اکنون فرصت بسیار خوبی جهت حضور واحد های کوچک و متوسط در بازار سرمایه فراهم کردیده که امکان تامین مالی و نقدیگی مورد نیاز واحدها را فراهم می نماید.

 

وی افزود: تامین سرمایه و نقدینگی دغدغه تمام واحد های کوچک و متوسط برای شروع کار و ادامه مسیرتولید می باشد که معمولا در گیر سیستم بانکی و مراحل مختلف برای تامین بخشی از نیاز مالی خود بوده ولی بازار سرمایه محل بسیار مناسبی برای تامین منابع مالی می باشد .

 

همچنین وی بیان داشت: با توجه به مشکلات متعدد تامین مالی واحد های کوچک از طریق بازار پول مانند تامین وثایق از طرف شرکت ها و غیره مواجه بوده، لذا تأمین مالی از طریق بازار سرمایه می‌تواند به ‌عنوان راهکار مناسبی به‌کار گرفته شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان افزود: بر اساس دستورالعمل پذیرش شرکت‌های کوچک و متوسط در فرابورس برای جلوگیری از سفته بازی، اشخاص حقیقی با مبالغ کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان مجوز حضور در این بازار را ندارند و معاملات عمدتاً توسط اشخاص حقوقی و نهادهای مالی صورت می‌پذیرد. از جمله مزایای حضور در این بازار برای واحدهای صنعتی می‌توان به معرفی و تبلیغ در تابلوی بورس به‌صورت رایگان در کنار شرکت‌های بزرگ و معتبر، اعتبار بخشی به شرکت و سهامداران عمده، کمک به تأمین مالی نامحدود، امکان افزایش سرمایه با بزرگ‌تر شدن شرکت، ایجاد اعتبار برای شرکت به منظور اخذ تسهیلات،امکان انتشار انواع اوراق قرضه، امکان انتقال مالکیت سهام برای شرکت‌ها در حداقل زمان و هزینه، کارمزد یک درصد به‌جای چهاردرصد نقل و انتقال سهام خارج از بورس، در اختیار داشتن مالکیت شرکت و برگزاری مجامع حتی با فروش ۴۹ درصد سهام شرکت،حرفه‌ای شدن مدیریت شرکت و مدیران به دلیل وجود نظارت سازمان بورس، قیمت‌گذاری شرکت و سهام شرکت به‌صورت واقعی روزانه، امکان ترکیب و ادغام با شرکت‌های داخلی و خارجی، انتقال ایده سهامداران خرد به شرکت و اعتبار خارجی برای کار با شرکت‌های خارجی،اشاره نمود.

 

لازم به ذکر می باشد صاحبان صنایع جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان مراجعه نمایند.