تامین و توزیع داروهای بیماران خاص در شهرستان شوشتر

 

به گزارش تابا؛ دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس این دانشکده در مراسم معارفه سرپرست جدید مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی گفت: انتظار دارم مدیریت جدید با سرعت و جدیت در جهت ساماندهی حوزه های مختلف غذا و دارو در شهرستان شوشتر ورود کرده و مشکلات را مرتفع نماید.

 

وی اظهار کرد: حوزه تحت نظر شهرستان شوشتر دارای ۲۰ داروخانه و ۱۵ شرکت تولیدی مواد غذایی بزرگ است که این مطلب، وظیفه سنگینِ مدیریت این حوزه را در نظارت بر تولیدات کارخانه های مواد غذایی و توزیع دارو توسط داروخانه ها، بازرسی موارد تخلف و ساماندهی امورات تجهیزات پزشکی در شهرستان شوشتر نشان می دهد.

 

ایشان همچنین با اشاره به اهمیت تامین داروهای بیماران خاص بیان داشتند: خانواده بیماران خاص به اندازه کافی دغدغه بیمار خود را دارند و نباید تهیه و تامین داروی این بیماران هم به دغدغه و مشکلات این خانواده های عزیز اضافه شود. دکترابول نژادیان خاطر نشان کرد: در تهیه داروهای بیماران خاص هیچ مشکلی نداریم. مشکل اصلی در توزیع این داروهاست و در اسرع وقت باید یک داروخانه در شهرستان موظف به توزیع این داروها گردد تا بیماران مجبور نباشند مسافت های زیادی را برای تهیه داروهای مورد نیازشان طی کرده و متحمل هزینه های سنگین شوند.

 

ابول نژادیان در پایان این مراسم، ابلاغ سرپرستی مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر را به ” دکتر مرضیه عجمی” تقدیم و برای ایشان از درگاه خداوند منان توفیق خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان را مسئلت نمود./ الهام خلجی