تاکید استاندار خوزستان بر لزوم بسیج تمام دستگاه ها در بحث مبارزه با اعتیاد

تاکید استاندار خوزستان بر لزوم بسیج تمام دستگاه ها در بحث مبارزه با اعتیاد

استاندار خوزستان در جلسه مبارزه با مواد مخدرگفت: اردوگاه درحال ساخت اهواز الگوبرداری شده از اردوگاهی در تبریز است که با مشارکت سپاه پاسداران و دستگاه های مرتبط درحال ساخت است باید تمام دستگاه ها برای راه اندازی این اردوگاه تا مردادماه بسیج شوند.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی بیان کرد: تجهیز اردوگاه ترک اعتیاد از محل اعتبارات استانداری و سایر منابع انجام می شود.

 

وی با اشاره به ابراز نگرانی مردم از وضعیت معتادان متجاهر در سطح شهر ادامه داد: وجود معتادان در سطح شهر سبب افزایش آسیب پذیری جامعه به لحاظ اجتماعی می شود.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان نیز اظهار داشت: اعتبارات حوزه اجتماعی مطابق با برنامه های وزارت کشور تخصیص می یابد و نمی توان بدون برنامه هزینه کرد.

 

محمدصادق کریمی کیا ادامه داد: مطابق مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تاکنون پنج میلیارد ریال برای راه اندازی اردوگاه ترک اعتیاد ماده ۱۶، یک میلیارد ریال برای مرکز درمانی زنان معتاد، یک میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور برای درمان اعتیاد زنان معتاد، یک میلیارد ریال برای جمع آوری معتادان متجاهر و ۱۵۰ میلیون ریال برای برگزاری همایش مبارزه با موادمخدر هزینه شده است.

 

وی گفت: تاکنون مجموعاً هشت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در حوزه مبارزه با موادمخدر از سوی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان هزینه شده است.