تاکید استاندار خوزستان بر گسترش تعاونی ها

تاکید استاندار خوزستان بر گسترش تعاونی ها

استاندار خوزستان گفت: نمی‌شود شعار عدالت داد اما به ساز و کارهای آن کم توجهی کنیم از این رو تعاون و تعاونی ها را باید گسترش داد تا ثروت توزیع شود و همواره سعی کنیم در این مسیر حرکت کنیم.

به گزارش تابا؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز دوشنبه ۲۹ مهرماه با حضور در مرکز اتاق تعاون اهواز با رئیس و اعضای این اتاق دیدار و گفتگو کرد.

 

استاندار خوزستان در این دیدار گفت: دین ما به اصل عدالت تاکید ویژه‌ای داشته است و تعاون و تعاونی ها هم نمود و جلوه ای از همین عدالت هستند.

 

شریعتی افزود: نمی‌شود شعار عدالت داد اما به ساز و کارهای آن کم توجهی کنیم از این رو تعاون و تعاونی ها را باید گسترش داد تا ثروت توزیع شود و همواره سعی کنیم در این مسیر حرکت کنیم.

 

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: استان ما با توجه به اینکه یک استان مرزی است زمینه و بستر برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در آن زیاد است و یکی از ظرفیت های مهم استان منطقه آزاد اروند است.

 

شریعتی ادامه داد: ما سال گذشته یک تسهیل برای آن مقرر کردیم و آن این بود که علیرغم همه مسائل و موانعی که بود اجازه دادیم تا شهروندان عراقی بتوانند بدون ویزا و محدودیت در منطقه آزاد اروند تردد نمایند.

 

استاندار خوزستان اضافه کرد: روزانه حدود ۷ تا ۸ هزار شهروند عراقی وارد منطقه آزاد اروند می شوند و از آن خارج می شوند که فرصت بی نظیری برای آبادان و خرمشهر جهت توسعه گردشگری به شمار می رود.

 

وی گفت: بخش تعاون هم می‌تواند از ظرفیت منطقه آزاد اروند استفاده نماید و بازارچه ها و مراکز خریدی در مرز مستقر نماید که شهروندان عراقی بتوانند خریدهای خود را از مرز نیز انجام دهند. همچنین آمادگی داریم که در صورت نیاز برگزاری نمایشگاه تعاون در عراق را برای شما هماهنگ نماییم.

 

وی عنوان کرد: ازطریق اداره کل راه و شهرسازی استان موضوع اختصاص زمین برای ساخت یک مرکز در خور شأن برای اتاق تعاون اهواز را پیگیری خواهم نمود.