تاکید بر آمادگی مسئولان برای کاهش خسارت‌های ناشی از سامانه های بارشی

تاکید بر آمادگی مسئولان برای کاهش خسارت‌های ناشی از سامانه های بارشی

استاندار خوزستان با بیا اینکه دو سامانه بارشی از فردا و هفته آینده در استان فعال میشود بر آمادگی دستگاه های اجرایی برای پیشگیری و کاهش خسارت‌های ناشی از این دو سامانه بارشی تاکید کرد.

 

به گزارش تابا؛ نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در محل استانداری برگزار شد.

 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این نشست گفت: دو سامانه بارشی داریم که یکی از فردا و دیگری از دوشنبه تا چهارشنبه هفته آینده در آسمان استان فعال خواهد بود که سیلاب ها و روان آب های ناشی از این بارش ها قابل کنترل هستند و نگرانی در پایین دست نیست.

 

وی افزود: در میانحوضه ها سیلاب ها و روان آب ها قابل تامل هستند و برای کنترل آنها بررسی و برنامه ریزی انجام شود.

 

شریعتی ادامه داد: در شهیون و سردشت دزفول سیلاب و رواناب جاری خواهد شد که آمادگی لازم و تذکرات و مراقبت های مربوطه صورت گیرد و عشایر در این خصوص مطلع شوند.

 

استاندار خوزستان اظهار داشت:: در شهرستانها بارشهای هفته آینده در مقیاس های مختلف رخ می دهد در عین حال آمادگی ها به نسبت قبل بهتر شده است اما باید حتماً آمادگی کامل داشته باشیم و با توجه به اینکه در روز جمعه برگزاری انتخابات انجام می شود کنترل لازم در خصوص بارش های پنجشنبه صورت گیرد تا در روند انتخابات با مشکلی مواجه نشویم.

 

شریعتی با اشاره به اینکه بارش های پیش رو به وضعیت کشت های دیم ما کمک می‌کند تاکید کرد: آبفا روستایی و شهری و دستگاه‌های مختلف آمادگی لازم را داشته باشند و اگر بنا است از هم اکنون ماشین آلات در مناطق در معرض خطر مستقر باشند و هلال احمر هم آمادگی لازم را داشته باشد و امکاناتی به آن مناطق گسیل کند که مسئله خاصی نداشته باشیم و از بارش های فردا و همچنین هفته آینده به سلامت عبور نماییم.

 

استاندار خوزستان عنوان کرد: سازمان آب و برق استان هم مدیریت لازم را داشته باشد به نحوی که هم منابع آبی ما هدر نرود و هم ظرفیت و شرایط لازم در مواقع بروز سیلاب را داشته باشیم.

 

شریعتی با تاکید بر زیباسازی شهرستان ها برای عید نوروز گفت: در جریان آبگرفتگی های اخیر اجازه داده شد اقداماتی در سطح معابر و جاده ها صورت گیرد تا مشکل فاضلاب حل شود اما الان لازم است مسئله تردد مردم هم حل شود و آبفا سریعاً در این مناطق وضعیت را اصلاح و کار را تکمیل نماید.

 

استاندار خوزستان بیان کرد: با توجه به بارش های خوبی که داشتیم و آب و هوای مناسب در نوروز مهمانان زیادی خواهیم داشت و امیدوارم شرایط مناسبی برای استقبال از مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور داشته باشیم.