• امروز : چهارشنبه - ۵ آذر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 10 - ربيع ثاني - 1442
  • برابر با : Wednesday - 25 November - 2020
0

تحول در اداره بیمه سلامت شهرستان رامهرمز

  • کد خبر : 19798
  • 12 دسامبر 2017 - 13:11
تحول در اداره بیمه سلامت شهرستان رامهرمز

مهدی دستی رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان رامهرمز یکی از مدیران موفق و پرتلاش این شهرستان است که در گفت‌وگویی تفصیلی با تابا شرکت کرد توضیحاتی را برای شهروندان رامهرمزی ارایه نمود:   ـ وضعیت بیمه سلامت همگانی در چه موقعیتی است؟ مهدی دستی: طرح بیمه سلامت همگانی در حال حاضر پابرجاست و با توجه […]

مهدی دستی رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان رامهرمز یکی از مدیران موفق و پرتلاش این شهرستان است که در گفت‌وگویی تفصیلی با تابا شرکت کرد توضیحاتی را برای شهروندان رامهرمزی ارایه نمود:

 

ـ وضعیت بیمه سلامت همگانی در چه موقعیتی است؟

مهدی دستی: طرح بیمه سلامت همگانی در حال حاضر پابرجاست و با توجه به اختصاص یارانه دولت به این طرح خدمتشان محدود شد به بیمارستان‌ها و مراکز دولتی اما در جهت اخذ دارو و بیمه‌شدگان مشکلی از این بابت فعلاً ندارند و درصورتی‌که داروخانه‌های بیمارستان‌ها قادر به تهیه داروی آن‌ها نباشند با تجویز پزشک بیمارستان و تائید و مهر پذیرش بیمارستان بر روی نسخه تجویزی پزشک، بیماران می‌توانند دارو را از داروخانه‌های خصوصی تهیه کنند. البته بیماران خاص همچون سابق در تمام مراکز طرف قرارداد ما دفترچه آن‌ها قابل‌پذیرش است.

 

ـ وضعیت سایر صندوق‌های بیمه‌ای چگونه است؟

مهدی دستی: کسانی که نمی‌توانند از خدمات دولتی استفاده کنند و تمایل به استفاده از خدمات مراکز خصوصی یا غیردولتی رادارند می‌توانند با پرداخت ماهیانه ۲۰ هزار تومان از خدمات دفترچه‌ای بیمه ایرانیان که یکی از صندوق‌های بیمه‌ای بیمه سلامت هست استفاده نمایند. بقیه صندوق‌های بیمه سلامت شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستائیان و عشایر، صندوق سایر اقشار و صندوق ایرانیان خدماتشان برقرار است و در بخش‌های دولتی و غیردولتی و خصوصی مشکلی ندارند و می‌توانند خدمات دریافت کنند.

 

ـ اداره بیمه سلامت برای رفاه بیمه‌شده چه اقداماتی انجام داده است؟

مهدی دستی: این اداره با تحت پوشش داشتن ۱۲۵ هزار نفر بیمه‌شده در سه شهر رامهرمز، رامشیر، هفت کل و حومه ارائه خدمات درمانی به این هم‌وطنان را انجام می‌دهد و برای رفاه بیمه‌شدگان خود با ۶ دفتر پیشخوان دولت برای صدور اولیه دفترچه، افزایش عائله دفترچه، تمدید و تعویض دفترچه در این سه شهر قرارداد دارد.

 

ـ اداره بیمه سلامت با چه تعداد موسسه همکاری دارد؟

مهدی دستی: این اداره در راستای خرید راهبردی خدمات برای ارائه به بیمه‌شدگان خود با ۶۸ موسسه و زیر موسسه سه شهرستان رامهرمز، رامشیر و هفت کل قرارداد همکاری دارد که شامل داروخانه‌ها، آزمایشگاه، فیزیوتراپی‌ها، سونوگرافی‌ها، رادیولوژی‌ها و…

 

ـ چه خدماتی به روستائیان بیمه‌شده ارائه می‌شود؟

مهدی دستی: برای رفاه بیمه‌شدگان روستایی قرارداد بیمه روستایی با دانشگاه علوم پزشکی بسته شد که برای انجام خدمات درمانی با دایر کردن تیم سلامت (پزشک ماما، دارو یار، دندان‌پزشک، مسئول آزمایشگاه و…) و پایش کیفی برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی تحت نظارت اداره بیمه سلامت رامهرمز در جهت هر چه‌بهتر شدن و باکیفیت بودن این خدمات تلاش می‌شود.

 

– سرنوشت نظام ارجاع به کجا رسید؟

مهدی دستی: روستائیان و عشایر که دارای دفترچه روستایی می‌باشند می‌توانند برای دریافت خدمت پزشکی، نظام ارجاع را رعایت کنند. نظام ارجاع با مراجعه بیمه‌شده روستایی به پزشک گروه سلامت مرکز بهداشت نزدیکی روستای خود هست که این بیمه‌شده از خدمات سطح یک در مرکز روستایی می‌تواند استفاده نماید و در صورت نیاز و تشخیص پزشک گروه سلامت برای خدمات بیشتر بیمه‌شده با رعایت نظام ارجاع به سطح دو (پزشک متخصص و غیره…) داده می‌شود.

 

ـ در بعد نظارت چه اقداماتی انجام می‌دهید؟

مهدی دستی: در شهرستان رامهرمز صدور دفترچه جدید و تعویض و تمدید توسط سه دفتر پیشخوان و در شهر رامشیر با دو دفتر و در شهر هفت کل با یک دفتر انجام می‌شود که به‌طور محسوس و نامحسوس از طریق برگه‌های پایش بیمه سلامت کنترل و بازرسی و نظارت می‌شود و این نظارت‌ها از مؤسسات طرف قرارداد برای ارائه خدمات باکیفیت به بیمه‌شدگان انجام می‌شود.

 

ـ در حیطه پذیرش اسناد و تائید دارو چگونه عمل می‌کنید؟

مهدی دستی: یکی از فرآیندهای فعالیت‌های این اداره پذیرش و رسیدگی اسناد مؤسسات طرف قرارداد خود هست که این فرآیند با در اختیار گذاشتن اسناد آن مؤسسات به کارشناسان اداره بیمه سلامت تحقق می‌یابد و در بخش تائید دارو تمام داروهای پرونده‌ای که نیاز به فرآیند تائید دارو دارند در این اداره انجام می‌پذیرد و نیازی به ارجاع بیمه‌شدگان به اداره کل در ۳ شهر نامبرده نیست.

 

ـ خسارات متفرقه چگونه پرداخت می‌شود؟

مهدی دستی: از دیگر فرآیندهای کاری این اداره بررسی و پرداخت مطابق با تعرفه‌های دولتی در جهت اسناد بستری یا سرپایی و اعمال پروتزی که بیمه‌شدگان از جیب خودپرداخت می‌کنند توسط کارشناسان این اداره درصورتی‌که این سند یا عمل انجام‌شده در تعهد سازمان باشد انجام می‌شود و دیگر نیازی به ارسال اسناد به مرکز استان نیست و کلیه فرآیند خسارت متفرقه، حتی صدور حواله بانکی در این شهر انجام می‌گیرد و فرآیند خسارت متفرقه در کمترین زمان ممکن حدود یک هفته و حتی ۳ روز انجام می‌شود.

 

ـ پروژه احداث ساختمان جدید بیمه سلامت رامهرمز در چه وضعیتی قرار دارد؟

مهدی دستی: با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص توجه به درمان و سلامت مردم و نیاز این شهرستان به اداره بیمه سلامت که تاکنون هویت اداری نداشته است اقدام به آغاز احداث پروژه ساختمان بیمه سلامت در این شهر کرده‌ایم. این پروژه در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و با زیربنا ۲۴۵ مترمربع احداث خواهد شد که برای اولین بار طرحی در این شهرستان به دست پیمانکار این شهرستان و نظارت مستقیم کمیته ساختمان اداره کل بیمه سلامت استان خوزستان محقق خواهد شد.

 

در پایان از حمایت‌های بی‌دریغ دکتر شاهرخ جابر زاده مدیرکل پیشین بیمه سلامت استان، دکتر سید جمال امام‌زاده مدیرکل فعلی بیمه سلامت استان خوزستان، دکتر محمدرضا رضایی معاون مدیریت منابع انسانی و منابع توسعه و همچنین نماینده مردم در مجلس، فرماندار شهرستان رامهرمز و امام‌جمعه شهرمان حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید اسماعیل موسوی و کلیه عزیزانی که در این اقدام بزرگ این‌جانب را یاری نمودند تشکر می‌نمایم./ گفتگو از یوسف مداحیان

لینک کوتاه : http://tabakhabar.ir/?p=19798

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. سلام، چرا نام مراکز و داروخانه‌های طرف قرارداد رامهرمز در هیچ جایی ذکر نشده ، داروخانه میرویم میگن این بیمه دیگه تعطیل شده ،لطفا پیگیری نمائید،سپاس.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.