تخلفات اضافه بار خوزستان ۶۳ درصد کاهش پیدا کرد از ابتدای سال جاری تاکنون:

تخلفات اضافه بار خوزستان ۶۳ درصد کاهش پیدا کرد

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از کاهش ۶۳ درصدی تخلفات اضافه بار استان خبر داد.

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: بارگیری مازاد بر ظرفیت ( اضافه بار) یک تخلف ترافیکی است که همواره ترافیک جاده ای، تصادفات و ایمنی راه ها، عملکرد سیستم خودرو، عمر ناوگان حمل و نقل و نیز عمر مفید آسفالت را تحت تأثیر قرار می دهد و علاوه بر تخریب مستقیم روسازی راه و هدر رفت سرمایه ملی، خطرات و معضلات زیادی را به دنبال دارد.

 

وی افزود: با سیاست گذاری و برنامه ریزی میان مدت و همچنین برپایی کنترل و نظارت سخت گیرانه و مجدانه در حوزه کنترل اضافه بار، سعی شد که نسبت به کاهش این تخلفات اقدام شود که در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۷۴ تخلف اضافه تناژ به ثبت رسیده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۷۴۰ مورد بود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶۳ درصد کاهش نشان می دهد.

 

بهرامی نیا بیان کرد: حدود ۷۵ درصد تخلفات اضافه بار استان خوزستان مربوط به کامیون های حامل شن و ماسه، حدود ۱۰ درصد مربوط به دیگر مصالح ساختمانی و آهن آلات و مابقی مربوط به دیگر کالاها هستند و به طور معمول از مبادی شهرهای اهواز، اندیمشک و دزفول، رامهرمز و شوشتر و معادن حومه این شهرها این محمولات بارگیری می شوند.​