تداوم اجرای طرح مهر در خوزستان معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان خبر داد: 

تداوم اجرای طرح مهر در خوزستان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان از تداوم اجرای برنامه پیشگیرانه طرح مهر در این استان خبر داد.

 

به گزارش تابا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی با اشاره به مشکلات زندگی مدرن و پایبندی برخی زوجین به سنت های غلط، اظهار کرد: این تعارض در کنار مشکلات اقتصادی، تهاجم فرهنگی و برخی مشکلات دیگر، موجب شده است که نرخ آمار طی سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: در کنار همه این مشکلات، متاسفانه بسیاری از زوجین پیش از ازدواج مهارت های زندگی مشترک را نمی آموزند و همین مسئله به بروز اختلافات، پایین آمدن آستانه تحمل زوجین در رفع مشکلات می انجامد.

 

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی گفت: این معاونت در یک سال گذشته با اجرای طرح کشوری مهر توانسته گامی در جهت آموزش مشاوران خانواده، جوانان در آستانه ازدواج و زوجین متقاضی طلاق بردارد.

 

وی افزود: برگزاری پنج کارگاه آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی برای اقشار مختلف و برگزاری دو کارگاه تربیت مربی برای مدیران و کارشناسان مراکز مشاوره خانواده، از جمله برنامه های اجرا شده در این زمینه بوده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی با بیان این که نرخ رشد طلاق طی دو سال گذشته در استان کنترل شده است، اظهار امیدواری کرد: با ارتقای سطح آموزش به جوانان در آستانه ازدواج و متاهلین، می توان شاهد ازدواج های پایدارتر و کاهش نرخ طلاق در استان باشیم.

 

وی گفت: این موفقیت مانند سایر اقدامات پیشگیرانه دیگر نیاز به همکاری سایر دستگاه ها به ویژه نهادهای آموزشی و فرهنگی و رسانه های جمعی دارد و امیدواریم در سال جاری بتوانیم با همکاری این نهادها، دوره های آموزشی بیشتری را برگزار کنیم و برنامه های این طرح را در سراسر استان توسعه دهیم.