تردد بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از مرزهای شلمچه و چذابه از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت:

تردد بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از مرزهای شلمچه و چذابه

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مرزهای شلمچه و چذابه تردد داشتند.

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۲۸۴ نفر تردد از مرز شلمچه صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه، رشد ۵۳ درصدی را نشان می دهد.

 

وی تعداد مسافر خارجی خارج شده از مرز شلمچه را ۵۱۴ هزار و ۶۱۱ نفر برشمرد و افزود: تعداد مسافران خارجی وارد شده از این مرز از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۵۸۰ هزار و ۹۵۵ نفر است.

 

بهرامی نیا در خصوص میزان خروج و ورد مسافران ایرانی از این مرز، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۶۲ هزار و ۲۹۱ نفر مسافر ایرانی از مرز شلمچه خارج و ۱۶۱ هزار و ۴۲۷ نفر نیز از این مرز وارد کشور شدند.

 

بهرامی نیا ادامه داد: میزان صادرات صورت گرفته از ابتدای سال ۹۸ تاکنون از مرز شلمچه نیز ۸۳۶ هزار و ۴۴۶ تن به ثبت رسیده که نشان دهنده رشد بیش از ۱۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان میزان تردد صورت گرفته از مرز چذابه، گفت: : از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۸ هزار و ۸۴۷ نفر از مرز چذابه تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل سیلاب و بسته بودن مرز در ماه های نخست سال، ۸٫۵ درصد کاهش داشته است.

 

وی در خصوص تردد مسافران خارجی از مرز چذابه نیز، عنوان کرد: میزان خروج این مسافران از ابتدای سال جاری تاکنون با عدد ۵۵ هزار و ۹۵۶ نفر و ورود مسافران خارجی از مرز چذابه نیز عدد ۶۰ هزار و ۸۱۸ نفر را نشان می دهد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد: همچنین از این مرز تعداد ۳۲ هزار و ۲۹۸ نفر مسافر ایرانی خارج و ۳۱ هزار و ۶۶۶ نفر نیز وارد شده اند.

 

بهرامی نیا در خصوص صادرات کالا از مرز چذابه نیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۱۲ هزار و ۳۸ تن صادرات از این مرز صورت گرفته است که کاهش ۶۰ درصدی صادرات از این مرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز مربوط به بسته بودن پایانه مرزی چذابه به دلیل سیلاب در ماه های ابتدای سال است.​