تردد بیش از ۴۰ هزار خودرو به سمت مرزهای شلمچه و چذابه

تردد بیش از ۴۰ هزار خودرو به سمت مرزهای شلمچه و چذابه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از تردد بیش از ۴۰ هزار و ۹۰۰ وسیله نقلیه به سمت مرزهای شلمچه و چذابه در روز دوشنبه خبر داد و گفت: تردد خودروها نسبت به روز یکشنبه به سمت چذابه ۲۹ درصد و به سمت شلمچه ۱۶ درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامی نیا در خصوص تردد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گفت: مجموع تردد ثبت شده از این مرز در روز دوشنبه۶۷ هزار و ۶۳۹ نفر بود که این عدد شامل خروج ۵۹ هزار و ۱۶۲ و ورود ۷ هزار و ۴۸۰ زائر ایرانی بود.

 

وی ادامه داد: همچنین روز گذشته از این مرز خروج ۵۸۷ و ورود ۴۱۰ مسافر خارجی ثبت شد.

 

بهرامی نیا با بیان اینکه در همین روز ۲۳ هزار و ۵۷۰ نفر از مرز چذابه تردد کردند، بیان کرد: از این میزان ۲۰ هزار و ۵۸۸ زائر ایرانی از مرز خارج و ۲ هزار و ۲۶۰ زائر نیز از این مرز وارد کشور شدند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: همچنین از این مرز خروج۳۶۰ و ورود ۹۵ مسافر خارجی در روز دوشنبه به ثبت رسید.

 

وی در خصوص تردد وسایل نقلیه به سمت گذرگاه های مرزی خوزستان در روز دوشنبه اظهار کرد: تردد ۵ هزار و ۳۳۸ وسیله نقلیه در محور چذابه به بستان و ۶ هزار و ۴۳۶ وسیله نقلیه در محور به بستان به چذابه ثبت شد.

 

بهرامی نیا ادامه داد: در مدت یاد شده از خرمشهر به شلمچه ۱۵ هزار و ۴۶۳ وسیله نقلیه و از شلمچه به خرمشهر نیز ۱۳ هزار و ۶۸۵ وسیله نقلیه تردد داشتند.

 

وی اذعان کرد: تغییرات تردد وسایل نقلیه در روز دوشنبه نسبت به روزهای عادی با توجه به مسیرهای رفت و برگشت در چذابه افزایش ۳۷۴ درصدی و در شلمچه افزایش۲۰۸ درصدی را نشان می دهد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد: علی رغم افزایش تردد خودروها در محورهای مواصلاتی منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه، شاهد تردد روان در این محورها هستیم.​