تردد زائران اربعین حسینی از مرز چذابه در حال افزایش است

تردد زائران اربعین حسینی از مرز چذابه در حال افزایش است

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از افزایش تردد زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی چذابه خبر داد.

 

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: روز جمعه ۷ هزار و ۸۸۳ زائران اربعین حسینی از مرز چذابه تردد داشتند که این رقم در روز گذشته به ۸ هزار و ۶۶۸ نفر رسید که بیانگر افزایش میزان تردد از این مرز است.

 

وی افزود: روز گذشته ۷ هزار و ۴۲۵ زائر ایرانی از مرز چذابه خارج و ۸۹۴ زائر نیز از این مرز وارد کشور شدند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: همچنین از این مرز خروج ۱۹۷ و ورود ۱۵۲ مسافر خارجی در روز شنبه به ثبت رسید.

 

بهرامی نیا در خصوص تردد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گفت: مجموع تردد ثبت شده از این مرز در روز شنبه ۴۳ هزار و ۹۴ نفر بود که این عدد شامل خروج ۳۴ هزار و ۱۵۲ و ورود ۵ هزار و ۶۱۸ زائر ایرانی بود.

 

وی ادامه داد: همچنین از این مرز خروج ۲ هزار و ۷۵۹ و ورود ۵۶۵ مسافر خارجی ثبت شد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص تردد وسایل نقلیه به سمت گذرگاه های مرزی خوزستان در روز شنبه اظهار کرد: تردد ۳ هزار و ۵۹۷ وسیله نقلیه در محور چذابه به بستان و ۴ هزار و ۱۹۴ وسیله نقلیه در محور به بستان به چذابه ثبت شد.

 

بهرامی نیا ادامه داد: در مدت یاد شده از خرمشهر به شلمچه ۱۱ هزار و ۷۵۷ وسیله نقلیه و از شلمچه به خرمشهر نیز ۱۱ هزار و ۲۴۹ وسیله نقلیه تردد داشتند.​

 

وی اذعان کرد: تغییرات تردد وسایل نقلیه در روز شنبه نسبت به روزهای عادی با توجه به مسیرهای رفت و برگشت در چذابه افزایش ۲۲۵ درصدی و در شلمچه افزایش ۱۱۵ درصدی را نشان می دهد.​