تردد لنج های تجاری و خودروهای حمل کالای ملوانی در هندیجان ممنوع شد

تردد لنج های تجاری و خودروهای حمل کالای ملوانی در هندیجان ممنوع شد

 فرماندار هندیجان با اشاره به تعطیلی بازار هندیجان در پی گزارش مثبت از ابتلای یک مورد از شهروندان به ویروس کرونا، گفت: در همین راستا تردد همه لنج های تجاری و همچنین خودروهای حمل کالای ملوانی در این شهرستان ممنوع شد.

 

به گزارش تابا؛علی بویری اظهارداشت: از بعد از ظهر امروز بازار کالای خانگی و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، رستوران ها، کافی شاپ‌ها، قهوه خانه‌ها و کیوسک‌های سطح شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این نیز در سطح شهرستان تردد خودروهایی که کالای ملوانی حمل می‌کنند ممنوع اعلام شد و درصورتی که انبارها و مغازه‌هایی بدون اطلاع فرمانداری با این خودروها همکاری داشته باشند، مطابق قانون باید در انتظار برخورد شدید باشند.

 

فرماندار شهرستان هندجیان با اشاره به اینکه آموزش‌های پیشگیرانه به شهروندان در حال انجام است، افزود: این آموزش‎‌ها بطور مداوم از طریق کارشناسان بهداشت به صیادان، ملوانان، کارکنان دستگاه‌های اجرایی و دیگر شهروندان ادامه خواهد داشت.

 

بویری با تاکید بر اینکه در این رابطه از مردم خواسته شده تا از حضور در مراسمات، تجماعت و نشست پرهیز کنند، یادآور شد: به همین منظور نیز جلسات اداری دستگاه‌های اجرایی که غیر ضروری هستند برگزار نخواهد شد.

 

وی همچنین از تقاضای این شهرستان برای تامین هفت هزار ماسک خبر داد و گفت: قرار است در سریعترین زمان ممکن این ماسک تامین شود تا به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

 

فرماندار شهرستان هندیجان خاطرنشان کرد: قرار است به زودی مواد شوینده مورد نیاز این شهرستان تامین خواهد شد و این درحالی است که فعالیت‌های مربوط به گمرک و بندر سجافی این شهرستان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.