تشریح اقدامات شهرداری اهواز در برگزاری مراسم دهه فجر و ایام فاطمیه

تشریح اقدامات شهرداری اهواز در برگزاری مراسم دهه فجر و ایام فاطمیه

تشریح اقدامات معاونت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در برگزاری مراسم دهه فجر و ایام فاطمیه

به گزارش تابا، احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی از برنامه های آن معاونت در دهه فجر و ایام فاطمیه خبر داد.

 

احمد سراج با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: در بخش شهروندی، ۸۰ نمایشگاه با عنوان مدرسه انقلاب در ۸۰ مدرسه به صورت همزمان برگزار می شود.

 

وی به اجرای ۲۰۰ نمایش خیابانی در پارک های سطح شهر توسط مناطق هشتگانه اشاره کرد و افزود: در این بخش برگزاری ۸۰ جشن شهروندی و ۴۰ جشنواره ورزشی ویژه مدارس و برگزاری سری جشن های غنچه های انقلاب در خانه های بازی و فرآموز بمناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون شهردار ادامه داد: در بهمن ماه جهت افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان سه جشنواره با محوریت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می شود. این جشنواره ها شامل ساخت عروسک های استکباری، جشنواره شعر، سرود و تکخوانی امتداد و جشنواره پوستر مدار ۴۰۱۸ با موضوع همزمانی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و همزمانی با ایام فاطمیه است.

 

این مقام مسئول افزود: به همین مناسبت فضاسازی شهری با نصب بیلبوردهای اطلاع رسانی به مناسبت سالروز چهارشنبه سیاه، دهه فجر و ایام فاطمیه (س)، در حال انجام است.

 

سراج در خصوص دیگر برنامه های ایام پیش رو با موضوع دهه فجر خاطر نشان کرد: جشن های ویژه ای در سطح شهر جهت شهروندان، ویژه کارمندان مناطق هشتگانه شهرداری اهواز و دو جشن در شب ۲۳ بهمن با مشارکت مناطق هشتگانه به صورت غرب و شرق اهواز برپا می شود.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی ادامه داد: از دیگر برنامه های در دست اقدام درایام دهه فجر، طراحی و راه اندازی مواکب و دیواره کوچه های انقلاب، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در خیابان نادری، فضاسازی ۲۲ بهمن، چاپ و تهیه کتاب ایران ۲۰، برپایی تئاتر در تالار شهر، برپایی مراسمات دهه فجر و ایام فاطمیه (س) در سراهای محله، نصب ایستگاه های سرود در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، ایستگاه نقاشی کودکان در طول راهپیمایی، سکوی نقاشی زنده، تولید و پخش موشن گرافی، جشن های مشارکتی با سایر مناطق، فراخوان مسابقه نقاشی و فراخوان مسابقه کتابخوانی می باشد.

 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم امسال شهروندان بیش از گذشته از ایام پیش رو استفاده نمایند.