مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان خبرداد:

تشکیل موسسه خیریه بیمارستانی در هندیجان

جلسه ای با عنوان تأسیس موسسه های خیریه بیمارستانی و با حضور آقایان پرچمی و احمدیان کارشناسان حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر ناصر حاتم زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مهندس پرویز جوانمردی رئیس مرکز بهداشت شهرستان، خانم ندا توکلی رئیس بیمارستان شهداء و جمعی از خیرین بخش سلامت شهرستان در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ دکتر ناصر حاتم زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان اظهار داشت: این جلسه در راستای اجرای دستور العمل وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی کشور، در خصوص تأسیس موسسه های خیریه ی بیمارستانی، برگزار شده و هدف آن ساماندهی مشارکتهای مردمی در بخش سلامت می باشد.

 

وی ادامه داد: خروجی این موسسه باید به سود مردم و با هدف رضایت مندی و خدمت رسانی به مردم باشد، وظیفه ما هم حفظ و پاسداری از این موسسه مردم نهاد است تا همراه با خیرین در کنار هم بتوانیم گره ای از مشکلات سلامت مردم و شهرستان باز کنیم.

 

پرچمی در صحبت های خود بیان داشت: بخش بهداشت و درمان به عنوان متولی سلامت مردم دارای ظرفیت های مناسبی در جذب خیرین و مشارکت مردم در بهبود وضعیت بهداشت و درمان می باشد.

 

وی ادامه دادند: دولت با توجه به گستردگی وظایف و برنامه های خود در انجام تکالیف خود نیاز به کمک و همراهی خود مردم دارد و ورود خیرین در این موضوع و خصوصاً بخش بهداشت و درمان و انجام بعضی از پروژه ها یا اتمام پروژه های نیمه تمام قطعاً کمک بزرگی به پیشرفت بهداشت و سلامت مردم منطقه خواهد بود.

 

گفتنی است در پایان این جلسه اعضاء اصلی و علی البدل و بازرسین موسسه خیریه بیمارستانی با همفکری و مشارکت خیرین و اظهار نظر آنان مشخص شدند./ ناصر حکیمی