تشکیل ۱۲ هزار و ۷۶۰ پرونده تقاضای دریافت وام کرونا در خوزستان

تشکیل ۱۲ هزار و ۷۶۰ پرونده تقاضای دریافت وام کرونا در خوزستان

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تشکیل ۱۲ هزار و ۷۶۰ پرونده تقاضای دریافت تسهیلات در قالب حمایت‌ مالی از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد.

 

به گزارش تابا؛سید سعید حسینی نژاد  در کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان -که در سرسرای این شورا در محل اتاق اهواز برگزار شد- بیان کرد: بیشترین پرونده‌های تشکیل شده در خوزستان مربوط به رسته حمل و نقل به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال است.

 

وی ادامه داد: همچنین در حوزه صنعت ۳۷۶ میلیارد ریال پرونده تشکیل شده و به ترتیب تاکنون از بین ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پرونده تشکیل شده است.

 

وی گفت: با توجه به تقاضاهای باقی مانده، ۴۵۰ میلیارد ریال پرونده دیگر در دستگاه‌های اجرایی آماده ارسال به بانک‌های عامل هستند.

 

حسین نژاد بیان کرد: آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا ویژه دریافت تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا، پنجم مرداد بوده است که تا این تاریح ۱۲ هزار نفر برای دریافت این بخش از حمایت‌ دولت در خوزستان اقدام به ثبت نام کرده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه هماهنگی‌ مربوط به اختصاص این منابع در کارگروه اشتغال خوزستان و همچنین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا انجام شده است، افزود: با این وجود باید اطلاع رسانی برای جذب این میزان تسهیلات از سوی دستگاه‌های مربوط مانند جهادکشاورزی، میراث فرهنگی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و … انجام می‌شد.

 

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان یادآور شد: تاکنون از دو هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پرونده ارسال شده به بانک‌ها مبلغ ۹۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

 

وی افزود: تاکنون از سوی برخی بانک‌های عامل پرداخت از جمله گردشگری، سامان، اقتصاد نوین و موسسه کوثر هیچ گونه تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت نشده است.

 

حسین نژاد درباره مکاتبات مربوط برای کسب موافقت معاونت اقتصادی رییس جمهوری برای تمدید در ثبت نام و پرداخت تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا، گفت: تعطیلی‌ها و کاهش ساعت فعالیت دستگاه‌های اجرایی در خوزستان و نیز تعلل بانک‌های عامل را به عنوان مهم ترین دلایل تمدید این فرآیندها بیان شده اما موافقت با این درخواست استان نیازمند پیگیری‌ جدی است.

 

بر اساس این گزارش، از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون بیش از ۶ میلیون شاغل تحت تاثیر این بحران قرار گرفته‌اند که دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آنها فاقد بیمه هستند.