تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر راه‌اندازی شد

تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر راه‌اندازی شد

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر خبر داد: تصفیه‌خانه جدید فاضلاب بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش تابا؛بهروز نجاتی اظهار کرد: سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب جدید بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر که به جای سیستم تصفیه‌خانه قدیمی و فرسوده آن در حال احداث بوده است، با توانایی تصفیه ١٧٠ مترمکعب در روز فاضلاب بیمارستانی افتتاح و وارد مدار شد.

 

نجاتی افزود: برای ارتقا و نصب و راه‌اندازی تجهیزات به روز در این تصفیه‌خانه که از نوع لجن فعال است، حدود سه و نیم میلیارد ریال و برای ایمن‌سازی محوطه اطراف آن حدود دو میلیارد ریال اعتبارات هزینه شده است.

 

وی به اهمیت تجهیز بیمارستان‌ها به سیستم‌های تصفیه فاضلاب اشاره کرد و گفت: بر طبق ضوابط زیست محیطی بیمارستان‌های بزرگ باید به سیستم‌های تصفیه فاضلاب مجهز بوده و به صورت مستمر نسبت به انجام خود اظهاری و نمونه‌برداری از خروجی این تصفیه‌خانه‌ها با عقد قرارداد با یکی از آزمایشگاه‌های معتمد محیط زیست اقدام کنند.

 

رئیس محیط زیست شهرستان شوشتر در پایان بیان کرد: به دلیل ماهیت کارهای تشخیصی بالینی و درمانی صورت گرفته در بیمارستان‌ها، بار آلودگی شیمیایی و میکروبی فاضلاب‌های تولیدی بیمارستان‌ها بالا بوده و در صورت مدیریت نادرست و کاهش نیافتن این بار آلودگی، می‌تواند ورود بدون تصفیه آنها به منابع آب، خاک و حتی شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب خطرات زیادی را برای سلامت انسان‌ها و محیط زیست به دنبال داشته باشد.