تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تا اسفند امسال به بهره‌برداری می‌رسد

تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تا اسفند امسال به بهره‌برداری می‌رسد

 قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت:هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا اسفند امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تابا؛احمد باقری در نشست هم اندیشی رسانه‌های خوزستان با مدیران شرکت آب و فاضلاب استان بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب اهواز یک میلیون و ۴۵۲هزار مشترک در شهرهای کارون، اهواز، حمیدیه، ویس، ملاثانی، شیرین شهر و رامین دارد.

وی با بیان اینکه این شرکت ۴۵۲ هزار مشترک آب و ۴۰۲ هزار مشترک فاضلاب دارد، افزود: طول شبکه فاضلاب در اهواز ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر آن معادل ۴۸ درصد فرسوده است.

باقری ادامه داد: روزانه ۲۱۰ مورد شکایت درخصوص مشکلات فاضلاب و ۸۰ مورد درخصوص مشکلات حوزه آب به سامانه ۱۲۲ گزارش می‌شود.

وی توضیح داد: بالا آمدن آب سطح رودخانه کارون ناشی از سیل فروردین ۹۸ و بارندگی ۸۰ میلیمتری در آذر این سال، خسارت جدی به شبکه فاضلاب اهواز وارد کرد.

وی گفت: قرار است امسال ۵۰ میلیون یورو و سال بعد نیز ۵۰ میلیون یورو برای توسعه شبکه فاضلاب اهواز اختصاص یابد که برای امسال سه سند مناقصه برای تکمیل کلکتور شرق به طول ۷۰ کیلومتر، کلکتور غرب به طول ۱۵ کیلومتر و احداث و بهسازی ۳۵ باب ایستگاه پمپاژ در دست اجرا است.

باقری ادامه داد:از آبان امسال پیمانکار این سه پروژه مشخص و پروژه نیز آغاز می‌شود.همچنین عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز با ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز نیز به زودی شروع خواهد شد.