تصویب ۹۶ میلیارد تومان برای بازسازی و تعمییر منازل زلزله زده مسجد سلیمان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

تصویب ۹۶ میلیارد تومان برای بازسازی و تعمییر منازل زلزله زده مسجد سلیمان

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق ارزشیابی های صورت گرفته یک هزار و ۴۰۰ واحد نیاز به بازسازی و هشت هزار واحد نیز نیاز به تعمییر دارد. بر این اساس طبق مصوبه صورت گرفته ۹۶ میلیارد تومان برای انجام این واحد های مسکونی به تصویب رسید که در هفته گذشته ۱۰۰ درصد این میزان تخصیص داده شد.

 

به گزارش تابا، محمد باقر نوبخت صبح امروز پنجشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در شهر مسجد سلیمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای حادثه زلزله مسجدسلیمان میزان خسارت ارزیابی شده و برنامه های مختلف برای جبران خسارت ها انجام شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای آن ۱۰ هزار واحد را انجام دادیم. بنابراین عملیات اجرایی ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی آغاز می‌شود. ۱۰ هزار واحد آن مستقیما با زلزله نیست اما وضعیت شهر به گونه‌ای است که برای پیشگیری از حوادث دیگر و احیای شهر، این کار را انجام می‌دهیم و سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت و بنیاد مسکن نیز اجرای کار را بر عهده داشته است. امیدوارم در آینده نزدیک، بخش به بخش واحدهایی را که در حال احداث هستند به پایان برسانیم و یک روز عزیزان را برای افتتاح به اینجا دعوت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ساخت و ساز این واحد ها بر عهده بنیاد مسکن است، گفت: میانگین تخصیص اعتبار برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تخمین زده شده است.