تعداد کاربران فضای مجازی خوزستان از سایر استان‌ها بیشتر است

تعداد کاربران فضای مجازی خوزستان از سایر استان‌ها بیشتر است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در استان خوزستان نیز تعداد کاربران فضای مجازی از تعداد کاربران سایر استان‌های کشور بیشتر است که دلیل آن نیز نبود مراکز تفریحی در استان خوزستان است.

 

به گزارش تابا، محمدصادق کریمی‌کیا امروز در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی خوزستان با اشاره به دستورکار بررسی فضای مجازی و آسیب‌های آن اظهار داشت: پروژه‌های اجتماعی پروژه‌هایی زمان‌بر هستند و جنس کار اجتماعی کاملا با جنس کار عمرانی متفاوت بوده همچنین موضوعات اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان موضوعاتی خاص هستند.

 

وی افزود: شرایط استان خوزستان با سایر استان‌ها متفاوت است البته اعتبارات خوبی در این زمینه جذب شده اما تنها با اعتبار نمی‌توان مشکلات اجتماعی خوزستان را حل کرد بلکه اعتبار تنها بخشی از مشکلات را حل می‌کند.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به ضعفی که برخی دستگاه‌ها در زمینه کار اجتماعی و فرهنگی دارند؛ بیان کرد: دستگاه‌ها و حتی استانداری در زمینه کارهای اجتماعی بسیار به دنبال کار مستمر نیستند. بنده درخواست می‌کنم که به دنبال کار نظام‌مند و مستمر باشند.

 

وی ادامه داد: در حوزه مناطق حاشیه نشین نیز خواهش دارم که این مناطق و شهروندان آن دیده و مورد توجه قرار بگیرند.

 

کریمی‌کیا با اشاره به هفته فرهنگی گفت: هفته فرهنگی را پیش رو داریم تا به وسیله آن امید را در حوزه اجتماعی از دست ندهیم.

 

وی درباره میانگین آمار کاربران ایرانی در فضای مجازی تصریح کرد: میانگین کاربران فعال فضای مجازی کشور ما از میانگین تعداد کاربران در کشورهایی با توسعه علمی؛ بیشتر بوده و به عبارتی دیگر فعالیت کاربران ما در فضای مجازی از میانگین جهانی بیشتر است.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان افزود: در استان خوزستان نیز تعداد کاربران فضای مجازی از تعداد کاربران سایر استان‌های کشور بیشتر است دلیل این رفتار در استان خوزستان کمبود فضا برای سرگرمی و تفریح شهروندان است و شهروندان مجبور می‌شوند وقت خود را با فضای مجازی پر کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که فرزندان خردسال به راحتی به اطلاعات گوشی‌هایمان دسترسی پیدا می‌کنند باید گفت که این کودکان؛ کودکان دنیای دیجیتال هستند.

 

کریمی‌کیا با اشاره به مبحث آموزش سود رسانه‌ای به دانش آموزان تصریح کرد: اگر ما هزینه و اعتبار آموزش روش صحیح استفاده از فضای مجازی به دانش آموزان را نداریم می‌توانیم از طریق آموزش به معلمان این کار را انجام دهیم./تسنیم