تفاهمنامه همکاری بین منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام منعقد شد

تفاهمنامه همکاری بین منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام منعقد شد

مدیر جغرافیایی و طرح های کلان توسعه زیرساخت های منطقه آزاد اروند گفت: تفاهمنامه همکاری مشترک بین منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی(ره) منعقد شد.

 

به گزارش تابا؛مجید رحیمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران تفاهمنامه منعقد شده بین منطقه آزاد اروند و کمیته امداد را ۳۰ به ۷۰ بیان کرد و گفت: در این تفاهمنامه اجرای طرح پایلوت ۱۰۰ واحد مسکن مددجویان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به صورت ۲ ساله تعریف شده و قابلیت تمدید دارد که ۷۰ درصد هزینه‌هایی که برای اشتغالزایی در نظر گرفته شده از سوی کمیته امداد و ۳۰ درصد هزینه‌ها توسط منطقه آزاد اروند پرداخت می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این طرح زودبازده است، گفت: این طرح برای هر واحد مسکونی مددجویان زودبازده و قابل اجرا ست و در حال حاضر یک واحد به صورت آزمایشی در یکی از روستاهای شلمچه به بهره برداری رسید.

 

رحیمی یکی از اهداف اجرای این طرح را اشتغالزایی و کسب درآمد برای خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: هدف ما خودکفایی مددجویان و افزایش درآمد این قشر از جامعه است.

 

وی در ادامه گفت: در این راستا هر واحد مسکونی مددجویان ۲ کنتور دارند یک کنتور که از شبکه برق سراسری وارد منازل می‌شود و یک کنتور هم برقی است که از طریق پنل ها تولید و به شبکه برق می‌دهند و کنتورهایی که برای آنها نصب کردیم به صورت کنتورهای آنلاین عمل می‌کنند و ماهانه هزینه‌ای به حساب آنها واریز می‌شود.