تنها ۲۵ درصد عوامل مؤثر در سلامت جامعه به عهده بهداشت و درمان است سرپرست شبکه بهداشت و درمان اندیمشک؛

تنها ۲۵ درصد عوامل مؤثر در سلامت جامعه به عهده بهداشت و درمان است

پنجمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اندیمشک به ریاست کرم صرفه جو معاون فرماندار و اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ در ابتدای این جلسه مهندس عبدالرضا نجفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با اشاره به اینکه تنها ۲۵ درصد عوامل مؤثر در سلامت جامعه به عهده بهداشت و درمان است گفت: اگرچه بهداشت و درمان متولی تامین سلامت است اما ۷۵ درصد ابزار سلامت در اختیار دیگر سازمانهای دولتی است و اگر همکاری بین شبکه بهداشت و درمان و سایر سازمان ها نباشد نمی توان به سلامت حقیقی دست یافت.

 

نجفی همچنین با اشاره به اینکه پنجمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در سال ۱۳۹۶ است گفت: شورای سلامت یکی از شوراهای مهم است که باید ماهیانه برگزار شود و از شاخص های ضعیف شهرستان اندیمشک این است که تاکنون ماهیانه در خصوص سلامت تصمیم گرفته نشده است.

 

کرم صرفه جو معاون فرماندار هم به عدم حضور برخی از اعضای شورای سلامت گله مند بود و اذعان داشت: شورای سلامت از حساسیت خاصی برخوردار است و اگر حضور مدیران اینگونه باشد قطعا شیوه مدیریتی را تغییر می دهیم.

 

صرفه جو در ادامه ضمن اشاره به مصوباتی که تاکنون اجراء نشده اند گفت: از مصوباتی که اجراء نمی شوند به سادگی عبور نمی کنیم و آنها را در سیستم مدیریتی فرمانداری با جدیت تمام پیگیری می کنیم.

 

وی از عدم حضور بخشداران در این جلسه دفاع کرد و گفت: عدم حضور بخشداران به دلیل همزمانی با جلسه ای در مرکز استان بوده و موجه است.

 

نماینده شهردار اندیمشک هم در این جلسه گفت: متاسفانه زباله های عفونی درمانگاه ایرانیان بدون انجام اقدامات بی خطرسازی با سایر زباله ها تخلیط می شود و بارها باعث بروز مشکل برای کارکنان شهرداری شده است.