توجه به تعاونی‌ها سبب توزیع سرمایه و برقراری عدالت می شود مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان:

توجه به تعاونی‌ها سبب توزیع سرمایه و برقراری عدالت می شود

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان برقراری عدالت و توزیع سرمایه در کشور را مستلزم توجه به تعاونی‌ها دانست و گقت: مقام معظم رهبری همیشه به ایجاد روحیه تعاون در میان مردم تأکید کرده اند.

 

به گزارش تابا؛افشین حیدری در کمیته استانی فعال‌سازی تفاهم‌نامه ملی همکاری میان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان، ورزش را با روح تعاون هماهنگ دانست و افزود: اگر بخواهیم توزیع عادلانه ثروت در کشور اتفاق بیفتد باید از همه دستگاه‌ها در موضوع تعاون و مشارکت به ویژه قشر جوان که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به آن اشاره‌شده استفاده کنیم‌.

 

وی گفت: موفقیت تعاونی‌ها در گذشته دیده شد و جای خالی تعاونی‌های پویا و پرتلاش که متشکل از قشر جوان باشد در جامعه ورزش احساس می‌شود که با این تفاهم‌نامه می‌توان با برنامه‌ریزی این کمبود را جبران کرد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اضافه کرد: در ساختار اداری می‌توان بخش اعظمی از مسوولیت‌های مربوط به برون سپاری را به این تعاونی‌ها واگذار کرد و زمینه ایجاد اعتماد به نفس میان قشر جوان را فراهم‌ آورد.

 

وی یکی از مهم‌ترین معضل ها و مشکل های جامعه را نبود اعتمادبه‌نفس میان جوانان دانست و گفت: تعاونی‌ها ظرفیت های خوبی برای همکاری و اشتغال هستند؛ با استفاده از این ظرفیت ها می‌توانیم در اجتماع و جامعه مثمر ثمر باشیم.

 

حیدری ادامه داد: برای اینکه تفاهم‌نامه در سایر دستگاه‌ها رنگ و بوی جدی بگیرد و نگاه به آن ویژه‌تر شود جلسه‌ای با استاندار خوزستان تشکیل می دهیم تا با ارایه گزارشی در تشکیل این تعاونی‌ها تسریع شود.

 

وی گفت: در بحث البسه ورزشی با توجه به گستردگی ورزش در استان و با وجود بیش از ۲۶۰ تیم لیگی استان در کشور، باید از این ظرفیت در بحث تعاونی‌ها استفاده کرد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در پایان تأکید کرد: تشکیل اتحادیه‌های تخصصی‌تر در موضوع های اجتماعی و تولیدی می‌تواند به این تفاهم‌نامه کمک کند.