توسعه مبادلات اقتصادی خوزستان نیازمند قانون مند ترشدن مراودات مرزی

توسعه مبادلات اقتصادی خوزستان نیازمند قانون مند ترشدن مراودات مرزی

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه توسعه مبادلات اقتصادی خوزستان نیازمند قانون مندتر شدن مراودات مرزی است،گفت: توسعه اقتصادی خوزستان ارتباط مستقیم با ساماندهی گمرکات مرزی دارد.

به گزارش تابا؛سیدمحمد مولوی درباره وضعیت ساماندهی مراوادت مرزی در استان خوزستان، گفت: برای توسعه فرصت‌های اشتغال در استان خوزستان الزام آور است که مراودات اقتصادی بویژه میان ایران وعراق در حوزه شرایط مرزی بیش از گذشته منظم و قانومند شود تا بتوان تبادلات تجاری و اقتصادی را در این راستا گسترش داد.

 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت‌های اقتصادی بی نظیر مرزی استان خوزستان اما متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های موجود اقتصادی دراستان خوزستان بهره کافی نبرده ایم .

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مرزی استان خوزستان، می‌توان با ساماندهی گمرکات و ایجاد کمیسیون‌های مشترک تبادلات تجاری اقتصادی را میان عراق و ایران ساماندهی کرد تا بتوان برای بسیاری از جوانان فرصت‌های اشتغال پایدار ایجاد کرد.

 

سیدمحمد مولوی با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی مردم استان خوزستان معضل کم آبی است که باید در اولویت برنامه‌های دولت قرار بگیرد تا بتوان خوزستان را به عنوان استانی گرمسیری مورد حمایت ویژه قرارداد تصریح کرد: آبادان علاوه بر کمبود آب شرب بویژه در روستاها در حوزه صنعت کشاورزی نیز با معضل کم آبی روبرو است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه توسعه مبادلات اقتصادی استان خوزستان نیازمند قانون مندتر شدن مراودات مرزی است یادآور شد: توسعه اقتصادی خوزستان ارتباط مستقیم با ساماندهی گمرکات مرزی دارد .