تولید اولین گیت ولو ۴۲ اینچ پروژه خط لوله گوره جاسک برای اولین بار در کشور

تولید اولین گیت ولو ۴۲ اینچ پروژه خط لوله گوره جاسک برای اولین بار در کشور

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب با تاکید بر اینکه از صفر تا صد تولید شیرآلات در داخل کشور انجام می شود؛ خاطرنشان کرد: طراحی و تولید اولین گیت ولو ۴۲ اینچ  دروازه ای سرویس ترش پروژه ملی خط لوله گوره جاسک برای اولین بار در خاورمیانه توسط شرکت بهسازان جنوب انجام شده است.

 

به گزارش تابا؛ سیروس نورافکن  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شرکت بهسازان جنوب در سال ۱۳۷۳ و با هدف فعالیت در حوزه صنعت نفت و گاز کشور تاسیس شده است، عمده فعالیت های این شرکت ایجاد، طراحی و تولید شیرآلات و تجهیزات سرچاهی صنعت نفت است.

 

وی ادامه داد: طراحی و تولید اولین گیت ولو ۴۲ اینچ  دروازه ای سرویس ترش پروژه ملی خط لوله گوره جاسک برای اولین بار در خاورمیانه توسط شرکت بهسازان جنوب انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب با اشاره به پروژه ملی خط لوله گوره جاسک، اظهار کرد: پروژه جاسک یک پروژه بسیار مهم و استراتژیک برای کشور است این پروژه به شیرآلات زیادی نیاز داشت.در سال قبل برنامه بر این اساس بود که این شیرآلات از خارج از کشور تهیه شوند اما در یک اقدام جسورانه از سوی مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه نفت تصمیم گرفته شد همه شیرآلات در داخل کشور ساخته شوند.

 

نور افکن نصریح کرد:  با پیگیری‌های متخصصین شرکت توسعه نفت و بازدیدهای کارشناسان آن ها  شرکت بهسازان جنوب با توجه به توانمندی هایش  برای ساخت شیرآلات انتخاب شد.

 

وی با اعلام اینکه امروز شیرآلات به نولید انبوه رسیده است؛ گفت: تیم های تخصصی و مهندسی توانستند پکیج اولیه شیرآلات را تهیه و سپس با مطالعات فراوان طرح را تکمیل کنند  به تولید انبوه برسانند.

 

 

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب با تاکید بر اینکه از صفر تا صد تولید شیرآلات در داخل کشور انجام می شود؛ خاطرنشان کرد: خوشبختانه تولید انبوه انواع شیرآلات از امروز شروع شده است.

 

نورافکن با اشاره به بومی سازی تولید ورق های فولادی ساخت لوله های پروژه گوره به جاسک توسط شرکت فولاد اکسین اظهار کرد: با اقدامی که شرکت بهسازان در جهت تولید شیرآلات نمود، شیرآلات سایز بالا را بومی سازی و همچنین به تولیدات فولاد اکسین نیز اضافه کرد.

 

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب افزود: با توجه به اینکه شرکت ما یک شرکت دانش بنیان است سعی در تولید نیازهای صنعت نفت با تکنولوژی روز داریم تا هم ضمن اینکه نیاز داخل را برطرف می کنیم به اقتصاد و اشتغال هم کمک کنیم، کما اینکه با توجه به توسعه کار تعداد پرسنل را از ۹۰ نفر به ۱۴۰ نفر به صورت اشتغال مستقیم رساندیم.

 

وی با اشاره به کاربرد این شیرآلات گفت:این شیرآلات در صنعت نفت گاز و آب استفاده می شوند و قابلیت رقابت با نمونه خارجی را دارند. شرکت بهسازان توانایی صادرات این محصول را به کشورهای همسایه را نیز دارد.

 

نور افکن در ادامه با گلایه از برخی موانع پیش روی تولید گفت: متاسفانه یکی از بزرگترین موانع تولید پیش روی صنایع بیمه ها می باشند، زیرا بیمه قبل از اینکه حامی ما برای تولید باشد بیشتر همانند یک سد و بی رحمانه مانع تولید ما است. بر اساس قوانینی که مجلس تصویب کرد شرکت های تولیدی از پرداخت بیمه معاف هستند اما بیمه  تامین اجتماعی  به حق و حقوق شرکت های خصوصی تجاوز می کند و خلاف قانون عمل می کند.

 

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب با بیان اینکه متریال این محصول با سرمایه شرکت بهسازان جنوب تولید شده است؛ اظهار کرد: ساخت این محصول مانع از خروج میلیاردها تومان ارز از کشور شده است و قیمت آن کمتر از نصف مشابه خارجی برای شرکت مهندسی توسعه نفت در می آید.