تیم‌های بیشتری برای تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به غیزانیه به کارگیری شدند

تیم‌های بیشتری برای تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به غیزانیه به کارگیری شدند

استاندار خوزستان گفت: برابر دستور رییس جمهوری تیم‌های عملیاتی بیشتری برای تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به غیزانیه به کارگیری شدند.

 

به گزارش تابا؛ غلامرضا شریعتی اظهار داشت: طی مکالمه تلفنی روز گذشته با رییس جمهوری وی دستور داد تا تیم‌های عملیاتی دیگری برای تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به غیزانیه به کارگیری شود که این امر صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: در بازدید ۱۲ اردیبهشت ماه امسال از خط انتقال آب به غیزانیه اعلام کردم که این پروژه ۴۵ روزه به بهره‌برداری می‌رسد و هر ۲ بخش غیزانیه و روستاهای مشرحات از آب شرب پایداری برخوردار خواهند شد.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه عملیات آبرسانی به این بخش ۲ سال زمان برده است گفت: بر اساس وعده‌ای که داده شد، باید در ۲۵ خرداد ماه این پروژه به بهره‌برداری می‌رسید.

 

وی گفت: اما بعد از دستور رئیس جمهوری و به کارگیری تیم‌های عملیاتی دیگر، امیدواریم که فاز اول آبرسانی به غیزانیه یک هفته تا ۱۰ روز زودتر از موعد مقرر بهره برداری شود.

 

وی یادآورشد: همچنین فاز دوم این پروژه که شامل ۶ کیلومتر خط انتقال آب از روستای صفیره به نزهه است از امروز شروع شده است در حالی که پیش از این هشت کیلومتر از این خط اجرا شده بود.

 

نماینده عالی دولت در خوزستان با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم طی ۴۵ تا ۵۰ روز دیگر این بخش (همه روستاهای غیزانیه) از شبکه جدید آبرسانی برخوردار شوند، اضافه‌کرد: در این فاز، حتی روستاهایی که آب شرب آنها از شهرستان رامهرمز تامین می‌شود به شرایط پایداری خواهند رسید و مشکل آب شرب غیزانیه برای ۲۰ سال آینده حل می‌شود.

 

شریعتی خاطرنشان‌کرد: روستاهای سودان از توابع این بخش به یک کیلومتر لوله‌کشی آب نیاز دارد که در این خصوص اقدامات لازم برای اجرای آن برنامه‌ریزی شده است.