ثبت بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ متر حفاری در میادین نفتی

ثبت بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ متر حفاری در میادین نفتی

۱۲ دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران به کارگیری شد .

 

به گزارش تابا ، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت : اکنون سه دکل حفاری ۳۵، ۸۱ و ۴۸ فتح در میدان نفت‌شهر و دستگاه ۲۷ فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.

 

سیدعبداله موسوی افزود : این پروژه‌ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هستند که تا به امروز بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ متر مجموع متراژ حفاری در این حوزه به ثبت رسیده است.

 

وی گفت : شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب EPD/EPC اجرا می‌شود، در میدان گچساران پنج حلقه چاه توسعه‌ای و دو حلقه تعمیری و در میدان نفت‌شهر یک حلقه توسعه‌ای و چهار حلقه تعمیری حفر و تکمیل می‌کند و علاوه بر فعالیت‌های تحت‌الارضی، انجام امور سطح‌الارضی نیز بر عهده این شرکت است.

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه با تأمین کالا و مواد و افزایش تعداد دکل‌های حفاری در اجرای پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی گچساران شتاب خواهد گرفت، گفت: در پروژه نفت‌شهر عملیات تعمیر و تکمیل دو حلقه چاه به پایان رسیده و حفاری سومین حلقه چاه در روز‌های اخیر آغاز شده است.

 

وی افزود: همچنین ملی حفاری در اجرای پروژه‌های میدان‌محور با شرکت‌های بخش خصوصی در پروژه‌های بالارود، رامین و لالی (بنگستان) در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و سپهر و جفیر در محدوده شرکت نفت و گاز اروندان در بخش‌های عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و مهندسی همکاری می‌کند.

 

موسوی گفت: با توجه به تعداد بسته‌های باقیمانده از طرح موسوم به توسعه ۲۸ مخزن، این شرکت پیگیر مشارکت در اجرای این پروژه‌ها به صورت کامل یا با شرکت‌های بخش خصوصی داخلی است.