ثبت نام بیش از ۱۵ هزار دانش آموز خوزستانی در آزمون ورودی مدارس سمپاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان عنوان کرد:

ثبت نام بیش از ۱۵ هزار دانش آموز خوزستانی در آزمون ورودی مدارس سمپاد

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۴۶ دانش آموز در آزمون ورودی پایه هفتم و ۵ هزار و ۶۸۴ دانش آموز در آزمون ورودی پایه دهم ثبت نام کردند و بالغ بر ۱۶۶ پایگاه سلامت در حوزه های امتحانی مستقر خواهند شد.

 

به گزارش تابا، کورش مودت در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان بیان کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان روز جمعه ۲۷ تیرماه همزمان با سراسر کشور در ۱۶۶ حوزه امتحانی در سراسر استان برگزار خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت استان در خصوص ارتقای ضریب ایمنی حوزه های امتحانی، توضیح داد: در همه ۱۶۶ حوزه امتحانی برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان پایگاه سلامت مستقر خواهد شد تا فرآیند تب سنجی و ضدعفونی را در این حوزه ها انجام دهند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه تاکنون بالغ بر ۱۵ هزار و ۸۳۰ دانش آموز در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت کرده اند، توضیح داد: از این تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۶ دانش آموز در آزمون ورودی پایه هفتم و ۵ هزار و ۶۸۴ دانش آموز در آزمون ورودی پایه دهم ثبت نام کردند.

 

مودت ادامه داد: در استان خوزستان ۱۶ مدرسه سمپاد در دوره متوسطه اول و ۱۸ مدرسه در دوره دوم متوسطه مشغول تحصیل هستند که در آزمون امسال دانش آموزان برای ۱ هزار و ۶۰۶ صندلی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: کمک به رشد و ارتقای مدارس استعدادهای درخشان و ارتقای شاخص های کیفی این مدارس یکی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان است.