ثبت نام پایه اول از ۲۰ خرداد آغاز شده است/پایه های دیگر اول تیر سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش:

ثبت نام پایه اول از ۲۰ خرداد آغاز شده است/پایه های دیگر اول تیر

سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش گفت: ثبت نام پایه اول به طور رسمی از ۲۰ خرداد آغاز شده است و ثبت نام پایه های دیگر از اول تیر آغاز می شود.

 

به گزارش تابا، زهرا مظفر بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از دبیرخانه مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول بر اساس آیین‌نامه اجرایی از اول خردادماه آغازشده است، گفت: البته برخی استان ها با توجه به شرایط بومی آن استان زمان ثبت نام را تغییر دادند ولی به طور رسمی از بیستم خرداد ماه شاهد ثبت نام پایه اول در سراسر کشور هستیم.

 

سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش کشور گفت: به‌جز مدارس شاهد، تیزهوشان، غیردولتی و نمونه دولتی که سرانه مشخص دارند، دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی به‌جز پول بیمه و کتاب ممنوع است و پول کتاب نیز از طریق سامانه انجام می‌شود و دریافت هرگونه وجه برای ثبت‌نام مدارس دولتی ممنوع است.

 

وی ادامه داد: ثبت‌نام دوره‌های دیگر پایه‌های ورودی از اول تیر آغاز می‌شود و البته ثبت نامی برای میان‌پایه‌ها نداریم، مگر والدین بخواهند مدرسه را تغییر داده و در مدرسه دیگری ثبت نام کنند.

 

مظفر همچنین هرگونه آزمون و مصاحبه‌ای به‌جز در مدارس تیزهوشان را در پایه های میانی ممنوع دانست و گفت: اگر برای فعالیت فوق‌برنامه در مدارس قصد دریافت وجه باشد، باید این امر به تصویب شورای مدرسه و تأیید انجمن اولیاء و مربیان برسد./مهر