ثبت نام ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح

ثبت نام ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح

رییس سازمان حج و زیارت کشور گفت: از مجموع ۲.۴میلیون زائر اربعین حسینی که تاکنون درسامانه سماح نام نویسی کرده اند که ۸۶۰ هزار نفر آنان خواهران زائر هستند.

به گزارش تابا؛علیرضا رشیدیان عصر سه شنبه در جریان بازدید از روند عزیمت زائران اربعین حسینی از پایانه چذابه با اشاره به اینکه نام نویسی در سامانه سماح که شرط لازم و اساسی برای سفر زائران اربعین حسینی به شهرهای مقدس عراق است همچنان ادامه دارد افزود: عزیمت زائران به عتبات عالیات در هر چهار پایانه زمینی و همچنین مسیرهای هوایی در فضایی از معنویت که برادران عراقی در آن نقش آفرینی کرده اند ادامه دارد.

 

وی افزود: برابر گزارش های رسیده ، به لطف الهی و هوشیاری مردم عراق ، امنیت در آن سوی مرزها حاکم است و هیچ خللی در عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق پیش نیامده است.

 

رشیدیان اظهار داشت: با وجود توطئه های که دشمنان طراحی کردند و سر و صداهایی به راه انداختند مردم عراق هوشیارانه عمل کردند و خیلی زود بر اوضاع مسلط شدند و غائله را جمع کردند و هم اکنون میزبان زائران امام حسین (ع) هستند وبرابر آنچه گزارش های رسمی حکایت می کند امنیت کامل در آن سوی مرزها برقرار است.

 

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه با استناد به آمار تردد زائران اربعین گفت: خروجی زائران از پایانه های رسمی تا امروز(از اول تا نهم صفر) در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۴۰ درصد رشد داشته است.

 

رشیدیان گفت: اربعین یک اجتماع انسانی بی نظیر در جهان است و همه محبان اهل بیت (ع) ، برادران اهل سنت و حتی اهل کتاب(مسیحی و یهودی) در این راهپیمایی و تجمع انسانی و دینی گرداگرد هم جمع می شوند و دریک حرکت نمادین و صلح آمیز و مملو از محبت و عشق بر ادامه راه امام حسین(ع) تاکید می کنند.

 

وی به عظمت این راهپیمایی که در برخی مسیرهای منتهی به چذابه که تا ۸۰ کیلومترپیاده روی می رسد اشاره کرد و افزود:در نجف اشرف تا کربلا نیز مسیر ۸۰کیلومتری نیز مملو از محبان و دوستداران امام حسین(ع) است.

 

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هرسال بر عظمت این حرکت بی نظیر دینی افزوده می شود افزود: سازمان حج و زیارت نیز همه توان خود را برای خدمت رسانی به زائران به کار می گیرد.

 

وی با تقدیر از خدمت رسانی مخلصانه خادمان به زائران اربعین حسینی در۲ کشور ایران و عراق اظهار داشت: این شور و شوق همراه با عشق و محبت در دنیا نظیر ندارد و این به برکت وجود مقدس امام حسین (ع) شکل گرفته است و دنیا را مبهوت خود ساخته است.