جذب ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل در ۳ سال گذشته در خوزستان

جذب ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل در ۳ سال گذشته در خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به قرار گرفتن استان خوزستان در بین ۳ استان برتر کشور در حوزه مشارکت خیرین مدرسه ساز؛ عنوان کرد: در ۳ سال گذشته بالغ بر ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل با چرخه تعلیم و تربیت استان بازگشتند. همچنین معلمان خوزستانی با تولید ۱۳۷۳ محتوای تخصصی پیشتاز عرصه تولید محتوای الکترونیکی در کشور هستند.

به گزارش تابا، کورش مودت اظهار کرد: مجموعه تعلیم و تربیت استان با راه اندازی استودیو آوای مدرسه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال به عنوان استان پیشتاز در عرصه تولید محتوای الکترونیکی شناخته شد.

 

وی با بیان اینکه اجرای طرح جذب بازماندگان از تحصیل یکی از برنامه های اولویت دار آموزش و پرورش استان در ۳ سال گذشته بوده است؛ توضیح داد: تاکنون ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان شناسایی و به چرخه تعلیم و تربیت بازگشته اند‌.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: طرح جوانه ها یکی از دیگر از طرح های آموزش و پرورش استان برای ارتقای شاخص عدالت آموزشی در مناطق و نواحی استان است که در این طرح شاهد بورس تحصیلی ۱۲۵۰ دانش آموز در مناطق کم برخوردار استان بود.

 

 

مودت در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در راستای کمک به مجموعه تعلیم و تربیت استان؛ یادآور شد: استان خوزستان به عنوان یکی از استان های پیشرو در نهضت تولید محتوای الکترونیکی توانسته است با استفاده از ظرفیت دبیران و آموزگاران برتر در راستای تولید محتوای الکترونیکی فاخر گام های کلیدی و تعیین کننده بردارد.