جلسه هماهنگی اورژانس اجتماعی ۱۲۳  بهبهان برگزار شد

جلسه هماهنگی اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهبهان برگزار شد

جلسه هماهنگی اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهبهان جهت خدمات رسانی بهتر به اقشار در معرض آسیب های اجتماعی با حضور مدیران دستگاه ها و ادارات شهرستان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار تابا از بهبهان، در ابتدای جلسه رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهبهان در تشریح خدمات این مرکز گفت: فعالیت اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بعنوان فعالیتی فرابخشی در سازمان بهزیستی می باشد. جامعه هدف در برنامه اورژانس اجتماعی شامل: زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی، افرادی که قصد خودکشی دارند یا قبلاٌ خودکشی کرده اند، کودکان خیابانی و کار، همسران آزار دیده، کودکان آزار دیده، مبتلایان به اختلالات هویتی جنسی، دختران و پسران فراری از منزل و سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند است.


سید کورش صالحی در ادامه گفت: مهمترین اهداف اورژانس اجتماعی عبارتند از: انجام مداخلات روانی اجتماعی قبل از مداخلات قضائی –انتظامی، کمک به قضا زدائی و پیشگیری از جرم، زمینه شناسی آسیب ها و عوامل زمینه ساز و پیامدهای آن، ارائه خدمات تخصصی و به موقع به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده ی اجتماعی به گونه ای که این خدمات در دسترس آنها باشد، شناسائی کانون ها و مناطق آسیب زای اجتماعی، فراهم کردن زمینه برای دریافت خدمات بدون محدودیت زمانی و مکانی توسط افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است.


صالحی گفت: برای تحقق این اهداف و خدمات رسانی بهتر به جامعه هدف نیازمند همکاری ، مساعدت و حمایت کلیه ادارات، دستگاه ها و نهادها خصوصاٌ دستگاه های قضائی و انتظامی شهرستان می باشیم.

 

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان بهبهان در ادامه جلسه ضمن تقدیر از پیگیری اداره بهزیستی شهرستان بهبهان در اخذ مجوز و راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهبهان گفت: یکی از عمده مشکلات در شهرستان ها عدم هماهنگی و تعامل بین ارگان ها و ادارات می باشد که در برخی موارد باعث بروز مشکلات برای شهروندان می گردد.


مهدی مرشد بهبهانی گفت: ما نمی توانیم مدعی ریشه کنی آسیب های اجتماعی باشیم، ولی می توانیم تمام تلاش خود را برای کاهش این آسیب ها در سطح جامعه داشته باشیم و این امر فقط با هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها اتفاق خواهد افتاد.


وی در ادامه گفت: با توجه به رشد شاخص آسیب هاید اجتماعی در جامعه کلیه دستگاهها و نهادها می بایست حمایت لازم از اداره بهزیستی در امر اورژانس اجتماعی وجه همت خود قرار دهند./محمد خلیجی