جلوگیری از هزینه های اضافی باید از دستگاه های اجرایی آغاز شود حاجی زاده در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هفته دولت مطرح کرد

جلوگیری از هزینه های اضافی باید از دستگاه های اجرایی آغاز شود

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی استانداری خوزستان گفت: سعی کردیم برپایی نمایشگاه هفته دولت در خوزستان با کمترین هزینه برگزار شود و از سازه های قبل این نمایشگاه استفاده کنیم.

 

به گزارش تابا؛کیامرث حاجی‌زاده، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی استانداری خوزستان شامگاه چهارشنبه ۶ شهریور در نمایشگاه هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال ضمن گرامیداشت یاد معمار کبیر انقلاب ،امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب و شهدای دولت اظهار کرد: امیدوارم شهید باهنر و شهید رجایی اسوه عملی و علمی برای مدیران و دولتمردان کشور باشند.

 

حاجی زاده اظهار کرد: بروکراسی غلط اداری و عدم هماهنگی دستگاههای اجرایی باعث فرار سرمایه گذاران در خوزستان شده است، علیرغم پیگیریهای استاندار خوزستان این مهم آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی استانداری خوزستان توضیح داد: مثل هر ساله با وجود مشکلات و کمبودات اعتباری که در کشور وجود دارد پروژه های شاخصی در استان به بهره برداری می رسند.

 

حاجی زاده گفت: براساس فرمایشات حضرت امام (ره ) معتقدیم که خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ارایه می دهد باید در کنار نواقص به مردم گفته شود، و قصور خود را بپذیریم و اعلام کنیم.

 

وی با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: در کشورهای توسعه یافته راهبرد اصلی آنها توجه اصول مدیریت و نیروی انسانی است و نیروی انسانی است که هم می تواند بسازد و آباد کند و هم می تواند تخریب کند، استان خوزستان نشان داده که از پتانسیل بالای نیروی انسانی نخبه و نیروی انسانی جهادگر و کارآمد برخوردار است لذا اگر جایی توسعه و تعالی یافته است قطعا توجه به نیروی انسانی آن مجموعه بوده است.

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی استانداری خوزستان افزود: توجه به نیروی‌های متخصص و متعهد از اصول قانون اساسی است که ارتقا، رشد، پای کارآوردن، افزایش کارایی، خلاق نمودن نیروها و ایجاد انگیزه در آن‌ها برای آینده به منظور ساخت کشور از برنامه‎های نظام است و در دولت فعلی نیز برنامه‌ریزی‌های آموزشی خوبی در حوزه ارتقای آن‌ها صورت گرفته است.

 

حاجی زاده با بیان این که استان خوزستان پتانسیل بالایی در صدور نیرو دارد توضیح داد: در استان های توسعه یافته کشور می بینیم که جوانان خوزستانی هر کجا رفته اند خود را ثابت کرده اند، در مباحث علمی نیز خوزستانی ها همین گونه بوده اند هر کجا کسی از خوزستان به عنوان مدیر اجرایی در بدنه دولت و دیگر دستگاه ها قرار گرفت شاهد نقش آفرینی در آن جایگاه بوده ایم.

 

وی ادامه داد: یکی از ایرادات استان ما این است که متاسفانه مانند دیگر استان ها به بالفعل شدن نیروهایی بالقوه خود کمک نمی کنیم، نیروهای ما وقتی در استان کار می کنند باید زمینه را برای رشد آنها فراهم کنیم، و البته دستگاه های متولی باید این زمینه را ایجاد کنند، ارتقا پیدا اگر در استان شاهد وجود یک نیروی کار آمد هستیم که می تواند جایگاه کشوری پیدا کند باید همه به او کمک کنیم.

 

وی با اشاره به وجود یک نگاه استراتژیک به استان خوزستان بیان کرد: خوزستان در همه زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، امنیتی و … استانی استراتژیک است و لاجرم مجبورند به این استان به عنوان یک استان با موقعیت استراتژیک نگاه کنند،اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر در استان خوزستان افتاده است نگاه استراتژیک به استان خوزستان را مضاعف کرده و پیگیری های پی در پی استاندار و دلسوزان استان و توجه ویژه ای که مقام معظم رهبری و رییس جمهور و اعضای دولت به استان داشته اند.

 

وی بیان کرد: خوزستان بالغ بر چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، لذا وقتی با بحرانی رو به رو می شود این بحران ها نیز شامل کل کشور می شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان تاکید کرد: باید صرفه جویی و قناعت را محور و اولویت کار خود قرار دهیم فرهنگ جلوگیری از هزینه های اضافی را باید از دستگاههای اجرایی آغاز و سپس از مردم بخواهیم صرفه جویی کنند و قانع و صبور باشند.

 

حاجی زاده عنوان کرد:از این رو سعی کردیم برپایی نمایشگاه هفته دولت در خوزستان با کمترین هزینه برگزار شود و از سازه های قبل این نمایشگاه استفاده کنیم.

 

این استان را در بحران مدیریت می کنند، بحران هایی که مربوط به امروز و دیروز نیست درصدی بحران ها زاییده مشکلات طبیعی و اقلیمی است اما ۳۰ تا ۴۰ درصد نیز به سوتدبیرهای مدیریتی باز می گردد.

 

وی افزود: انتظار است در هفته دولت مدیران دستگاهای اجرایی درنمایشگاه هفته حضور داشته باشند و در این محل پاسخگو مردم باشند.